„Keď synovia vyrástli, navštívil som doktorku Máriu Mihaleovú, riaditeľku železničnej polikliniky, ktorú som dovtedy vôbec nepoznal, s prosbou, či by bolo možné prijať moju ženu na lekárske miesto, keďže sme vedeli, že sa bude otvárať nová nemocnica. Vysvetlil som jej, že cítim obrovský dlh voči nej práve preto, čo všetko obetovala našej rodine. Po rozhovore so mnou a následne s mojou ženou ju prijala, za čo jej manželka bude celý život vďačná. Splnil sa jej totiž sen. Po rokoch sa stala primárkou praktických lekárov a začala chodiť domov z práce neskoro ona. A ja som jej ten dlh vracal tým, že som jej pomáhal v domácnosti,“ priznal v rozhovore pre Život obľúbený herec, ktorý na svoje deti nemal vinou práce toľko času, ako by si prial.

FOTOGRAFIE HERECKEJ LEGENDY NÁJDETE V GALÉRII

„Je pravda, že na krúžky, futbal a podobne som ich nevozieval. Občas mi to vedia pripomenúť a majú pravdu. (Smiech.)“ Práve preto si teraz stratený čas kompenzuje pri svojich štyroch vnúčatách. „Ako starí rodičia fungujeme ako kuchári, taxikári. Cez víkend vyťahujeme veľké hrnce, lebo k nám prídu vnúčence na návštevu, preto treba variť aj zabaliť domov. A potom, keď majú klavír, tanec a iné krúžky, musíme odviezť, priviezť. Hovorím, že nemám auto, ale vládne vozidlo a vozím ich ako ministrov a ministerky. (Smiech.)“ Do umeleckej sféry vnúčatá rozhodne tlačiť nebude. Svojich dvoch synov napríklad od herectva vedome odstrihol. „Jeden syn je lekár a druhý skončil právo.“

František Kovár stál kedysi na osudovej križovatke. Na jednej strane boli športy, na druhej divadlo, ktoré napokon dostalo prednosť. Celý článok o hereckom velikánovi nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život č. 31 (v predaji od 30. júla 2020).

 

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
Ján Koleník

Koniec všetkým dohadom: Aký je KOLENÍKOV osud v Oteckoch?

So sériou politických fejtónov Pod klobúkom končí. Nahradia ho mladší autori.

Inšpirácia pre seniorov: V čom staroba prekvapila ĽUBOMÍRA FELDEKA?

Zábery z filmu Šarlatán. V hlavných úlohách sa predstavia Ivaj Trojan a Juraj Loj.

Tak to je iná káva: Známy slovenský herec sa objaví v intímnych scénach s mužom

Spoločný záber s ARTHUROM ROSTRONOM, kapitánom lode Carpathia, ktorá prišla stroskotancom na pomoc.

Nepotopiteľná Molly: Milionárka riskovala život, aby zachránila chudákov z Titanicu

Boris Kollár

Kollár nepovolil zverejnenie konverzácie s transsexuálom. Kto je záhadná žena v mužskom tele?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia