Ešte v samotných začiatkoch Františkovho štúdia na VŠMU jemu aj jeho spolužiakom Ladislav Chudík odporučil, aby sa neženili.

„Ostal som zaskočený, ale toto som si zapamätal, a dnes už aj viem, prečo to povedal, lebo vedel, čo všetko táto profesia zahŕňa,“ uviedol umelec. Láska si však nevyberá. Ako priznala umelcova manželka Daniela Kovárová v relácii Portrét na TA3, keď ho prvýkrát zbadala, akoby do nej udrel blesk. „A to bol fúzatý a strapatý,“ doplnila s úsmevom.

Na ich zoznámenie si presne spomína aj samotný herec. „Danka mala vtedy ružové šaty, úžasné vlasy, bola neuveriteľne tenká v páse, o iných mierach radšej pomlčím... Pozrel som sa na ňu a ostal som sklamaný, lebo som sa dozvedel, že o chvíľu musí odísť. Keď odišla, bral som to ako premárnenú životnú šancu. Mal som však šťastie, lebo sa o nejakú chvíľu vrátila.“ A tak sa ich vzťah začal rodiť.

FOTOGRAFIE HERECKEJ LEGENDY NÁJDETE V GALÉRII

Danka pochádza z lekárskej rodiny a aj ona sama vyštudovala všeobecné lekárstvo. Svojho manžela sa však od povinností okolo domácnosti snažila odbremeňovať, aby sa on mohol plnohodnotne venovať svojej profesii. „Keď som skončila školu, nevedela som si nájsť miesto na klinike, zároveň to ani nebolo reálne, keďže môj manžel bol herec a mával veľa predstavení do mesiaca. Preto som robila asistentku na fakulte a počas toho som si našich dvoch synov Martina a Michala vychovala.“ Milovaný manžel sa jej za starostlivosť odvďačil a keď v hereckej oblasti nastalo hluché obdobie, veľkoryso umožnil manželke, aby si začala budovať svoju kariéru.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

10 rád, ako sa nenakaziť jedlom? Tieto pravidlá by ste mali dodržať!

Populárne články
V mladosti ju francúzska tlač prirovnala k herečke Brigitte Bardot.

Naša Brigitte Bardot: Chalupová sa preslávila vo svete, na emigráciu však nepomyslela

Znak neistoty alebo dominantnosti? MEGHAN sa drží HARRYHO obidvoma rukami.

Meghan chcela zatieniť Dianu: Do manželstva s Harrym vraj išla s jasným cieľom. Aké má ambície?

Ilustračná snímka

Nebola chorá, len zrazu začala spomínať smrť. Tušila, že sa to stane?

Tereza Nvotová

Netradičný film s hororovou zápletkou: TEREZA NVOTOVÁ prichádza s novým projektom

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 14. do 20. augusta?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Grafiti sú novodobá pliaga. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia