Šoubiznis

Život na zámku: Nehnuteľnosti s históriou lákajú celebrity, športovcov aj politikov

Stať sa hradným pánom alebo paňou môže byť síce nákladné, ale tomuto spôsobu bývania prišlo na chuť viacero známych Slovákov. 
redakcia
redakcia
1.8. 2021 13:00
Diskusia ()
Adriana Poláková žije v kaštieli v Rakúsku.
Adriana Poláková žije v kaštieli v Rakúsku.
Zdroj: Instagram A. P.

Nie je to tak dávno, čo sa moderátorka Adriana Poláková (45) rozhodla začať svoj život nanovo v susednom Rakúsku po boku priateľa Christiana. Jej odvážny krok najskôr mnohých prekvapil, no dnes už všetci chápu, prečo sa tak rozhodla. V meste Burgau, 200 kilometrov vzdialenom od Bratislavy, s partnerom rekonštruujú kaštieľ, s ktorým majú veľké podnikateľské plány. História okázalej nehnuteľnosti pritom siaha až do roku 1789.

Rozprávkový palác si dal postaviť Carl Batthyany, majiteľ miestnej fabriky na výrobu bavlnenej priadze. „V roku 1831 Viedenčan Georg Borckeinstein odkúpil fabriku, zmodernizoval ju a odkúpil aj kaštieľ. Ten potom ešte niekoľkokrát zmenil majiteľa aj výzor. K pôvodnému domu bolo postavené krídlo. Pôvodný štýl je z 19. storočia a prístavba už bola realizovaná v 20. storočí. Zaraďujú ho do neskorého klasicizmu, no nájdeme tu aj stopy baroka. K domu patrí park, ktorý má asi jeden hektár a je zapísaný ako historicky chránená pamiatka, rovnako ako kaštieľ,“ pochválila sa začiatkom leta brunetka.

Aktuálne prebiehajú v historickom sídle rekonštrukčné práce. Moderátorka má v pláne prerobiť najmä interiér a na jar so svojím priateľom spoločne otvoriť penzión, čo bol odjakživa jej veľký sen. „Chcela by som mať penzión alebo kaštieľ. Tak do piatich rokov. Ešte tak dva-tri roky budem hľadať lokalitu. Nechcem, aby to bolo veľké. Maximálne päť až desať izieb. No ešte si musím doplniť vzdelanie, má to ešte veľa stupienkov,“ uviedla v rozhovore ešte v roku 2020. Jej túžba sa tak stala skutočnosťou.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia