"Keď ma niekto nazve Adeliným manželom, som na to hrdý, lebo nikto predo mnou nemal také šťastie, ako mám ja," hovorí moderátor Televíznych novín Markízy Viktor Vincze (30).

Máte v rámci svojej profesie nejaký vzor?

Keď som bol mladší, robil som v regionálnom rádiu v Nitre. Nebol som správar, ale prúdový moderátor. Vtedy bola mojím hlavným idolom Adela Banášová spolu so Sajfom. V podstate sú mojimi idolmi dodnes. Každý piatok si v rádiu vypočujem ich tolkšou, lebo je to pre mňa návrat do čias, keď som na nich vyrastal. Čo sa týka spravodajstva, mal som veľmi rád Daniela Krajcera v období, keď robil politiku, a potom ešte Miša Kovačiča ako politického redaktora. Pamätám si, ako som bol na exkurzii v parlamente a videl som ho bežať po schodoch. Povedal som kamarátom: „Pozrite, chalani, to je ten Kovačič zo spravodajstva, čo naháňa politikov a pomaly ich tam bije mikrofónom.“ (Smiech.) K nemu som ako chalan vzhliadal. Potom sme sa stretli v Markíze a stali sa z nás extrémne blízki priatelia. Takže svoju „idolku“ som si zobral za ženu a z môjho idola sa stal kamarát. Je zaujímavé, ako sa tento kruh uzavrel.

Keď ste spomenuli svoju manželku, na začiatku o vašom vzťahu mnohí pochybovali a až neskôr pochopili, že k sebe patríte.

No pozor, náš vzťah nebol čudný len pre ostatných ľudí, veď aj my dvaja s Adelou sme o ňom pochybovali. V úvodnom období som nášmu vzťahu neveril skôr ja. Bolo to zmýšľanie poznačené silnými spoločenskými vzorcami. Otvorene som Adele povedal: „Zíďme z kratšej cesty, veď je medzi nami desaťročný rozdiel a toto nemôže fungovať…“ Následne sme zistili, že to bolo najhoršie, čo sme v danom čase mohli robiť. Našťastie pochybnosti odišli rýchlo. Napriek tomu úprimne verím, že mnohí nášmu vzťahu neverili, lebo aj ja sám som mal pochybnosti. Musím však povedať, že za päť rokov, čo sme spolu, sa ani raz nestala situácia, že by sme zachytili nejaký náznak nášho vekového rozdielu. Ak sa toto neudialo, prečo by mal byť vekový rozdiel problémom?

S Adelou búrajú stereotypy: Viktorovi Vinczemu neprekáža vekový rozdiel vo vzťahu ani ak žena zarába viac. Otvorene hovorí o neplodnosti a adopcii. Celý rozhovor nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia