Princ Harry (38) a vojvodkyňa Meghan (41) tnú do živého! Čo všetko vyzradili v druhej časti svojho škandalózneho seriálu z dielne Netflixu?

V druhej časti svojho doku-seriálu Harry & Meghan vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu otvorili tému stretnutia, ktoré zvolala zosnulá kráľovná Alžbeta po tom, ako v januári 2020 oznámili svoj zámer odstúpiť ako vysokopostavení pracujúci členovia kráľovskej rodiny. "Poslal som e-mail trom najvyššie postaveným súkromným tajomníkom, v ktorom som im povedal 'poďme sa stretnúť, poďme si k tomu sadnúť a porozprávať sa o tom'," cituje Harryho People. "Pretože to, čo sa dialo, čo sa odohrávalo na verejnosti, bolo šialené. A toto stretnutie odmietli. Až keď Meg odišla a vrátila sa do Kanady, tak sa potom dohodlo, že v nasledujúci pondelok sa uskutoční stretnutie v Sandringhame," pokračoval.

"Predstavte si rozhovor, okrúhly stôl o budúcnosti vášho života," povedala Meghan. "Keď je v stávke taká vysoká suma. A vy ako mama a manželka a cieľ v mnohých ohľadoch nie ste pozvaný, aby ste si sadli za stôl." "Bolo mi jasné, že to naplánovali tak, aby si v miestnosti nebola," pritakal jej Harry, ktorý následne prezradil interné udalosti svojej približne 90-minútovej diskusie s kráľovnou Alžbetou, vtedajším princom Charlesom a princom Williamom na panovníckom vidieckom sídle v Norfolku. O päť dní nato spolu s Meghan zverejnili svoje vyhlásenie.

Podľa princa dostal na výber z 5 možností. "Na stretnutí som si vybral možnosť tri," potvrdil. "Polovičný vstup, polovičný výstup; mať vlastné pracovné miesta, ale zároveň pracovať na podporu kráľovnej." Napriek tomu jeho rozhodnutie vyvolalo v rodine reakciu, ktorá nebola kompromisom - a viedla k tomu, že naňho jeho brat William kričal. "Veľmi rýchlo sa ukázalo, že cieľom nebola diskusia ani debata," povedal Harry. "Bolo to desivé, keď na mňa brat kričal a kričal a otec hovoril veci, ktoré jednoducho neboli pravdivé, a moja babička tam ticho sedela a tak trochu to všetko prijímala. Ale musíte pochopiť, že z pohľadu rodiny, najmä z jej (kráľovnej Alžbety), existujú spôsoby, ako veci robiť, a jej konečným akýmsi cieľom poslania alebo zodpovednosti je inštitúcia."

"Najsmutnejšie na tom bolo to, že sa medzi mňa a môjho brata vrazil klin, takže on je teraz na strane inštitúcie," pokračoval. "Čiastočne to chápem, rozumiem, pravda, je to jeho dedičstvo. Takže do istej miery je to v ňom už zakorenené, že súčasťou jeho zodpovednosti je prežitie a pokračovanie tejto inštitúcie." Počas druhého dielu ich doku-seriálu, ktorý bol odvysielaný vo štvrtok, odznelo aj ďalšie závažné tvrdenie.

Princ Harry v dokumentu zaútočil na brata Williama.
Zdroj: Getty Images

Meghan Markle a princ Harry sú presvedčení, že v priamom dôsledku zasahovania tlače do ich života vojvodkyňa potratila! Malo sa tak stať v roku 2020, keď Meghan podnikla právne kroky proti novinám Associated Newspapers po tom, ako vydavateľ Mail on Sunday a MailOnline uverejnil časti súkromného listu, ktorý poslala svojmu otcovi Thomasovi Markleovi po svadbe s princom Harrym v máji 2018. Právnička páru Jenny Afia v rozhovore uviedla, že Meghan bola tehotná, ale nespala v dôsledku tlaku, ktorý cítila, keď sa pár presťahoval do svojho nového domu v Montecite v Kalifornii.

"Prvé ráno, keď sme sa zobudili v našom novom dome, som potratila," cituje Meghan People. "Som presvedčený, že moja manželka potratila kvôli tomu, čo urobil Mail," dodal Harry. "Celé som to sledoval. Teraz už absolútne vieme, že potrat vznikol práve kvôli tomu? Samozrejme, že nie," dodal o nedostatku vedeckých dôkazov o príčinnej súvislosti medzi týmito udalosťami. "(Ale) Ak vezmeme do úvahy stres, ktorý spôsobil nedostatok spánku, a načasovanie tehotenstva, v koľkom týždni bola, z toho, čo som videl, môžem povedať, že potrat vznikol tým, čo sa jej snažili urobiť." Meghan zdĺhavý súdny spor nakoniec vyhrala.

VIAC FOTO V GALÉRII...
Diskusia