Dnes jej už pomaly tiahne na sedemdesiatku, ale svojím vzhľadom a energetickou povahou tak rozhodne nepôsobí. Temperamentná Zdena Studenková vo svojom živote prekonala aj tie najťažšie prekážky!

Slovenská herečka Zdena Studenková sa narodila 19. 5. 1954, a teda pred pár dňami oslávila svoje 67. narodeniny. Jej cesta do šoubiznisu nebola ľahká, prešla si krásnymi chvíľami no rovnako aj ťažkými momentami vo svojom živote. Jej otec bol politickým väzňom, čo významne poznačilo jej detstvo a pociťovala to vo svojom každodennom živote. V knihe od svojho kolegu Olda Hlaváčka opísala, ako v 13 rokoch zažila prepadnutie s nožom pri krku.

Aj napriek tomu sa však neoblomná Zdena dostala na VŠMU a podarilo sa jej preraziť v herectve. Svoju slávu získala hlavne po účikovaní v českej legendárnej komédii S tebou mě baví svět (1982). Herecká kariéra jej okrem slávy dopriala aj pestrý romantický život. Zdenine prvé manželstvo bolo práve s jej spolužiakom z vysokej, to druhé s režisérom Stanislavom Párnickým (76). No vyzerá to tak, že celoživotné šťastie našla až pri spevákovi Branislavovi Kostkovi (49), s ktorým dodnes tvoria zamilovaný pár.

POZRITE SI V GALÉRII STUDENKOVEJ ZAČIATKY V ŠOUBIZNISE
Diskusia