Termín poslednej rozlúčky s uznávanou speváčkou Evou Pilarovou (†80) oddialila pandémia o tri mesiace. Dôstojne sa s ňou rozlúčili mnohí českí umelci 3. júna na zádušnej omši v bazilike na Strahove. Speváčka bola spopolnená v zlatých šatách a jej ostatky uložené do zlatej urny.

Štrnásty marec bol deň, keď sa Česko muselo rozlúčiť s ďalšou významnou osobnosťou žiariacou na českej hudobnej scéne. Do hudobného neba odišla speváčka Eva Pilarová vo veku nedožitých 81 rokov. V tom čase platili v Česku prísne opatrenia v súvislosti s novým koronavírusom. Týkali sa aj obmedzení v počte ľudí, ktorí sa mohli stretnúť na jednom mieste. Na dôstojnú poslednú rozlúčku bolo nutné čakať takmer tri mesiace.

FOTOGRAFIE Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY S EVOU PILLAROVOU NÁJDETE V GALÉRII

Tí najbližší mali možnosť rozlúčiť sa so speváčkou ešte v marci, ale iba v maximálnom počte 11 osôb. Speváčka mala aj na svojej poslednej ceste oblečené zlaté šaty a topánky. Tento outfit Pilarová zbožňovala tak, ako aj samotnú zlatú farbu. „Do rakvy som dal Eve jej obľúbené zlaté šaty a topánky. Odchádza ako speváčka, ktorou celý život bola,“ vysvetlil pre Blesk vdovec Jan Kolomazník.

Eva Pilarová bola jednou z tých umelkýň, ktoré českú hudbu preslávili a v ktorých podaní mali všetky piesne svetový formát. Aj keď sa už ako dieťa venovala spevu, skutočnú kariéru začala až v divadle Semafor, v ktorom sa jej jedinečný hlas naozaj vynímal. Svoj spevácky talent ukázala aj vo filmovom muzikáli Kdyby tisíc klarinetů, v ktorom sa stretli tie najznámejšie a najobdivovanejšie hlasy československých speváckych hviezd, ako boli Karel Gott (†80), Hana Hegerová (80), Eva Pilarová (†80) či Waldemar Matuška (†76). Počas svojej veľkolepej kariéry priniesla na českú hudobnú scénu množstvo nezabudnuteľných hitov, ktoré dodnes počuť v českých i slovenských rádiách.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Ilustračná snímka

Je ZUZANA ČAPUTOVÁ módna ikona? Desať naj outfitov našej prezidentky v roku 2020

Populárne články
So sekerou na pleci sa tento 11-ročný chlapec vybral chystať drevo. Keby nebolo koronavírusu, sedel by v škole.

Zabudnuté deti: Žiaci z chudobných rodín nemajú podmienky ani na bežné vzdelávanie

Aveiro má prezývku portugalské Benátky.

Na konci sveta: V krajine pri oceáne s päťdesiatimi odtieňmi modrej

Emília Vášáryová

Syn Emílie Vášáryovej otvoril trinástu komnatu svojej rodiny. Prečo odmietol otcove priezvisko?

Ilustračná snímka

Poklady z nášho archívu: AKO SA OBLIEKALI SOVIETSKE DETI?

Zamrznuté rameno postihuje čašníkov i volejbalistov

Trápi vás zamrznuté rameno? Nezanedbajte zápal kĺbu!

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Nobel chcel vyrobiť účinnejšie bomby. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia