Má iba šestnásť rokov a už v Španielsku hovoria o jej budúcom manželovi. Korunná princezná Leonor v budúcnosti prevezme po svojom otcovi španielsky trón. Verejnosť bola aktuálne pobúrená prístupom ministerstva zahraničia.

Kandidáti na výberovom konaní na členov diplomatického tímu dostali kontroverznú skúšobnú otázku. Ako tvrdia internetové noviny Voz Populi, jeden zo skúšaných bol vraj úplne ohromený, keď sa ho počas jazykového testu pýtali, čo by sa stalo, keby princezná Leonor bola lesba a vydala sa za ženu.

Veľmi prekvapivá otázka vyvolala v diplomatických kruhoch rozruch aj preto, že Leonor ešte nie je plnoletá. Podobnou otázkou sa vlani zaoberal holandský parlament, na jeho ospravedlnenie však slúži to, že tamojšia korunná princezná Amalia v tých časoch dosiahla plnoletosť. Španielske ministerstvo zahraničných vecí pre Voz Populi uviedlo, že členovia skúšobnej komisie iba improvizovali, otázku o princeznej položili spontánne, pretože kandidáti odpovedali na ústne otázky až pätnásť minút v dvoch jazykoch.

Podľa rozhlasovej stanice Onda Cero v roku 2012 ústavný súd rozhodol, že zákon o manželstvách osôb rovnakého pohlavia je plne ústavný. Leonor by sa teoreticky mohla vydať aj za ženu. Renomovaný ústavný právnik Antonio Torres del Moral však pre španielsky denník El Mundo uviedol, že v takom prípade môžu nastať vážne právne problémy. Ústava bola totiž napísaná „mužsky“ a v „mužskom“ duchu. A muži majú stále prednosť v nástupníckej línii. Zákonodarcovia si s touto otázkou zatiaľ neporadili.

Diskusia