O tom, že ju princ Harry (38) spomína vo svojej knihe Spare, sa dozvedela iba od kamaráta. Záhadná žena, prvá milenka mladšieho syna kráľa Karola III. (74), sa teraz rozhodla odtajniť svoju identitu!

Dnes štyridsaťročná vydatá matka dvoch detí sledovala televíziu, keď jej od kamaráta prišla správa o tom, že je o nej zmienka v Harryho knihe. Prekvapená, ale aj preľaknutá, že v knihe je dosť indícií na to, aby ju ľudia mohli identifikovať ako ženu, ktorá pripravila princa o panenstvo, takmer spadla z gauča. Nakoniec s dlhoročným tajomstvom vyšla na svetlo sveta sama.

"Nechala som si to pre seba 21 rokov. Urobila som to preto, lebo Harry bol môj priateľ, bez ohľadu na to, či je princ alebo nie. Neprivolala som na seba pozornosť, ale viem, že hon by pokračoval, kým by ma ľudia nenašli. Nerozumiem, prečo zachádzal do takých detailov. Mohol povedať, že stratil panictvo a nechať to tak. Ale on opísal, ako sa to stalo - na poli za krčmou," hovorí exkluzívne pre Daily Mail Sasha Walpole. "To je v poriadku, ak nie ste tou druhou zúčastnenou osobou. Ale ak ste ja, tak máte zrazu pocit, že sa váš svet trochu zmenšil." Sasha mala pocit, že princ, ktorý si zo svojho práva na súkromie urobil križiacku výpravu vo svojom novom, postkráľovskom živote v kalifornskom Montecite s manželkou Meghan, zasiahol do toho jej.

Princ Harry na snímke z 28. júla 2001, pár dní po tom, ako sa intímne zblížil so Sashou.
Zdroj: Getty Images

"Je to jeho príbeh a má právo napísať, čo chce. Nemenoval ma, ale ľudia, ktorí tam v tú noc boli, alebo jednoducho patria do toho spoločenského okruhu, by mohli prísť na to, že som to bol ja," vysvetľuje svoje rozhodnutie 40-ročná blondína, ktorá je príliš lojálna na to, aby sa hnevala alebo aby ho vinila z pokrytectva. Má však obavy, že jej bežný domáci život bol narušený kvôli štyrom riadkom v jeho memoároch. "Byť odhalený v knihe je neskutočné. Som tu vo svojom dome vo Wiltshire s manželom Ianom a deťmi a - po 21 rokoch toto." Oprávnene sa tiež bála následkov v reálnom živote. "Prepadla ma panika. Žijem v pokojnej oblasti a keď okolo prechádzalo cudzie auto, pomyslela som si: 'Je to ono?´ Obávala som sa, že sa jedného rána zobudím a pred domom nájdem plno kamier." Aj kvôli tomu, aby ochránila svoje deti, sa rozhodla vyjsť s pravdou von. "Chcela som mať situáciu pod kontrolou skôr, ako ona ovládne mňa, a preto prezrádzam, že áno, som žena, ktorá Harryho pripravila o panictvo," vyhlásila pred celým svetom Sasha. "Nikdy by som to nepovedala, keby to neurobil Harry. Nie som taký človek. Keby som o tom chcela hovoriť, mohla som to urobiť už dávno. On mi to priblížil tým, že o tom napísal."

V knihe Spare Harry, ktorý sa sám vyhlasuje za feministu, spomína na svoje sexuálne stretnutie so Sashou v nelichotivých termínoch. Hovorí: "Hanebná epizóda so staršou ženou. Mala rada kone, celkom dosť, a správala sa ku mne nie inak ako k mladému žrebcovi." Sasha pritom v osudnú noc, 21. júla 2001, mala 18 rokov - na druhý deň mala dovŕšiť 19. Harry mal vtedy 16, onedlho 17 rokov. Žena, ktorá je teraz vodičkou bagra, ešte pred celosvetovým odhalením svojej identity, povedala o svojej sexuálnej skúsenosti s princom otcovi a manželovi. "Otcovi by bolo jedno, či som spala s princom alebo so žabiakom, pokiaľ som bola v bezpečí a šťastná," hovorí, "ale ako otec to naozaj nechcel vedieť. Nie je to vec, o ktorej by ste chceli hovoriť, aj keď ste si takí blízki ako my. Našťastie to vzal rovnako dobre ako môj manžel, ktorý sa k tomu stavia s nadhľadom," zakončila Sasha.

S TOUTO ŽENOU SA HARRY PRVÝKRÁT MILOVAL! FOTO V GALÉRII
Diskusia