Buckinghamský palác zverejnil novú fotografiu kráľa Karola III. (73) a princa Williama (40) so svojimi manželkami. Fanúšikom kráľovskej rodiny neunikol jeden zaujímavý detail.

Otec a syn, ako aj kráľovna manželka Camilla (75) a princezná z Walesu Kate (40), boli odfotografovaní pred recepciou v Buckinghamskom paláci, kde sa v predvečer kráľovninho pohrebu stretli s hlavami štátov, informuje Mirror. Na snímke sú zvláštnym spôsobom zobrazení až traja princovia z Walesu - Charles, ktorý prevzal titul v roku 1958, a William, ktorý sa zhostil tejto úlohy po smrti Jej Veličenstva. A pozorní fanúšikovia si všimli, že dvojica sa odfotila pred portrétom Juraja IV, ktorý sa stal princom z Walesu v priebehu niekoľkých dní po svojom narodení v roku 1762.

Obraz kráľa Karola III. a jeho manželky stojacich vedľa princa a princeznej z Walesu bol zhotovený 18. septembra, len 10 dní po smrti kráľovnej Alžbety II. (†96). Starší členovia kráľovskej rodiny majú na sebe čierne oblečenie, keďže snímka vznikla v čase, keď smútili za kráľovnou - viedli národ v smútku, ale zároveň plnili oficiálne záväzky. Kráľovskí experti tvrdia, že na pohľad, keď William a Karol III. spolu vystupujú pri oficiálnych príležitostiach, by sme si mali čoskoro zvyknúť. Naznačujú, že princ z Walesu sa bude deliť o niektoré povinnosti s otcom, aby odľahčil záťaž pre 73-ročného kráľa.

VIAC FOTO NOVÉHO BRITSKÉHO KRÁĽA V GALÉRII...
Diskusia