Olej do ohňa

Nečakaný odchod týchto známych tvárí by bol zrejme po krátkom čase vyšumel, no celú situáciu pred pár dňami vyostrili správy o konflikte, ktorý už má dlhší čas pretrvávať medzi Mészárošom a Ottom Weiterom. Ten mal byť údajnou príčinou Norovho nečakaného konca v Senzi TV. „Medzi nimi je skrytý konflikt, ktorý už trvá niekoľko rokov. Noro je moderátor, ktorý má kultivovaný prejav, manažérske schopnosti, ale jeho nevýhodou, na rozdiel od Otta Weitera, je, že nevie spievať. Spev je Ottovou devízou,“ dozvedeli sme sa zo zákulisných zdrojov a podobné tvrdenia uverejnil na svojich stránkach uplynulý týždeň aj denník Plus jeden deň.

Noro je aj manažérom Evy Mázikovej.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CVm1H3AKI1-/

Pluska zároveň zverejnila informáciu, že na šéfovskej stoličke po prebiehajúcich zmenách si Otto Weiter prial vidieť svoju aktuálnu partnerku Petru Maxinovú (42). Tá mimochodom vyštudovala réžiu, účinkuje v televízii, mediálnemu prostrediu rozumie, preto by na daný post bola jednou z vhodných kandidátok… Tieto dohady sa postupom času ukázali ako nepravdivé. Problém bol omnoho prozaickejší a úplne nesúvisí s naštrbenými vzťahmi medzi hviezdami hudobnej stanice.

Vyplýva to z vyjadrení jedného z majiteľov televízie Marcela Děkanovského, ktorý k celej veci pre spravodajský portál Netky.sk uviedol: „Exekutíva televízie Musicbox-Senzi sa rozhodla pre nové nastavenie riadenia programu z dôvodu klesajúcej sledovanosti. Jedno z prvých opatrení bolo odobratie niektorých kompetencií Norovi Mészárošovi, ktorý správne pochopil, že už viac nebude môcť vykonávať funkciu šéfa a rozhodol sa „oddýchnuť si“. Bola mu zo strany producenta ponúknutá ďalšia možná spolupráca, ale za iných, prísne profesionálnych podmienok. Noro má však aj mnoho vedľajších aktivít, ktoré s TV Senzi nesúvisia, takže mu prajeme veľa úspechov, a za energiu, ktorú venoval nášmu kanálu, mu ďakujeme,“ ozrejmil.

K téme nevraživosti medzi dvomi kľúčovými tvárami televízie pre nás povedal: „Nevraživosť je u senzitívnych profesií, ako sú herci, speváci a moderátori, celkom bežná vec. Je nepísaný zákon všetkých televízií sveta, že ak nejaký moderátor, redaktor, či interpret prerastie vlastnú stanicu, je nutné ho vymeniť. Ak aj bola nejaká nevraživosť medzi Ottom a Norom, nemalo to vplyv na naše rozhodnutie reštartovať programové nastavenia. Dôvodom pre zmenu sú len a len nesplnené ratingové ciele,“ vysvetlil nám. Medzičasom sa v televízii začínajú diať prvé zmeny. Šéfovskú stoličku obsadil Anton Ondrejka, ktorý je pravou rukou Petra Núñeza (51), jedného zo spolumajiteľov Senzi TV. Čo však bude ďalej, je otázne.

Čo Otta zamrzelo najviac? Čítajte na ďalšej strane!

Diskusia