Jiřina Bohdalová (90) je jednou z najuznávanejších herečiek českého šoubiznisu. Svoje postavenie si medzi kolegami vyslúžila nezvyčajným postojom, ktorý niekedy aj zabolí: Jiřina na pravdovravnosť nedá dopustiť!

K milovanej českej herečke Jiřine Bohdalovej majú jej kolegyňe a kolegovia rešpekt aj úctu. Nie len kvôli tomu, že vo svojej profesii je skúsená a uznávaná osobnosť, ale možno aj preto, že je tak trochu postrachom. V jej vlastnej knihe sa vyrozprávala jej blízka kamarátka Jitka Zelenková (71), ktorá si myslí, že úprimnosť Jiřiny je niekedy až príliš krutá.  „Keby taká nebola, veľa vecí by jej napríklad nevyšlo. Trvá si na svojich predstavách a myslím si, že to je správne,“  dodala na druhú stranu.

„Naposledy na osemdesiatke Karla Gotta v Divadle Na Jezerce. Boli sme spolu v šatni, ja som sa maľovala, Jiřina niečo povedala a ja som jej nerozumela. Tak držím v ruke riasenku a hovorím: ‚Čo, čo?' A ona: ,Hovno. Hovorí sa prosím.' A mne skoro tá riasenka vypadla z ruky,“ zavtipkovala česká speváčka Jitka. So svojou kamarátkou zo šoubiznisu má kopu vtipných príhod, kedy si Jiřina nedávala pozor na ústa. Jitka si na ne vždy rada zaspomína, presne tak ako spomína aj v knihe Vždycky upřímná Jiřina Bohdalová.

Článok pokračuje na ďalšej strane...

Diskusia