V deň maestrových nedožitých 82. narodenín vychádza autobiografia plná doposiaľ nezverejnených zaujímavostí.

V memoároch sa Karel dotýka aj začiatkov 80. rokov, keď sa úprimne obával o svoj život. Kvôli výkupnému tri milióny korún sa mu vyhrážali anonymovia z Charty 82. Umelec sa obrátil na políciu, ktorá rozbehla akciu hodnú kriminálneho filmu. Deň pred odovzdaním výkupného dostal Gott od polície kufrík s falošnými peniazmi a odpočúvacie zariadenie. Pred cestou do Kolína mu do kufra auta vliezol vyzbrojený kriminalista Tomáš Smola. „Sedel som v aute, skutočne som sa bál…“ priznal. Žiadni vydierači napokon neprišli. „Keď som s odstupom času o všetkom dokola uvažoval, začal som bez dôkazov podozrievať Štátnu bezpečnosť, že kauzu sama zorganizovala. Zrejme aby ma vydesila a vzápätí mi mohla demonštrovať, ako sa o mňa dokáže postarať, ochrániť ma,“ uvádza Karel na margo akcie, ktorá mala v spisoch ŠtB krycí názov Slavík.

O šokujúce, bizarné aj smutné príhody z maestrovho života nebude núdza. Pri príležitosti uvedenia autobiografie na český trh si Ivana Gottová pre všetkých fanúšikov navyše pripravila mimoriadny darček. „Rada by som vám odhalila jedno prekvapenie, na ktorom som v posledných týždňoch pracovala s Liborom Bouč­kom. Verím, že Karel by z neho mal obrovskú radosť, a dúfam, že ju budete mať aj vy,“ uviedla na sociálnych sieťach s tým, že osem spevákových priateľov a kolegov bude 14. júla, teda v deň Karlových narodenín, čítať úryvky z jeho knihy. O tú už v predpredaji prejavili záujem tisícky spevákových priaznivcov. Nečudo, veď napriek peniazom, sláve a mediálnemu záujmu zostal až do konca života skromný a nohami pevne na zemi.

Maestro KAREL GOTT posledné roky pred smrťou písal pamäti. Vyznal sa z doteraz nezverejnených spomienok aj podrazov. O starých krivdách sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia