Pre šíriace sa ochorenie Covid-19 spôsobené novým koronavírusom pristúpili televízie k mimoriadnym opatreniam a tiež k zastaveniu podstatnej časti televíznej výroby.

Mnohí herci a moderátori ostali odstavení od práce. Svorne sa však zhodujú na tom, že prekvapivé okolnosti majú aj svoje príjemné stránky. Všetci majú viac času na svoje rodiny.

Zmena, ktorú koronavírusová nákaza prinesie, bude podľa odborníkov deliť časovú kontinuitu na obdobie pred a po. Aký bude jej dosah, nikto nevie. „V každom prípade sa všetko zastavilo, možno si začína človek vážiť iné hodnoty a zisťuje, že sme sa možno rútili nesprávnym smerom… Nech to dopadne, ako dopadne, čaká nás určitý reštart,“ myslí si Marián Miezga. Podľa názoru Jara Slávika nastane obdobie veľkej sebareflexie. „Zistíme o sebe veľa. Naša spoločnosť ukázala veľkú disciplínu a hádam si aj uvedomila, v akej bubline sme doteraz žili.“

Ondrej Kandráč zas verí, že táto situácia prispeje k zlepšeniu medziľudských vzťahov a prehodnoteniu rebríčka hodnôt. „Riadim sa životným krédom, ktoré hovorí, že sa netreba pozerať za seba, ale dopredu. Aj v tejto životnej etape nachádzam množstvo pozitívnych momentov. Ešte viac si uvedomujem silu rodiny. Teší ma, že Slováci prejavujú množstvo súcitu a empatie s tými najslabšími. Obrovské poďakovanie však patrí ľuďom, ktorí to nevzdali a bojujú aj za nás. Od lekárov, sestričiek, kňazov až po policajtov, hasičov, šoférov z povolania, predavačky a mnohých ďalších. To sú praví hrdinovia a celebrity dnešnej doby. Práve im patrí naša najväčšia vďaka. Odvšadiaľ počúvam, že život po korone bude iný, ja verím, že lepší z hľadiska ľudských vzťahov a hodnotového rebríčka.“

Celý článok o tom, ako trávia celebritní oteckovia karanténu s deťmi a aký program im vymýšľajú, nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život.

Diskusia