Minulotýždňová relácia Silná zostava venovaná cestovaniu Slovákov do zahraničia v čase pandémie a prominentný hosť Dominika Cibulková (31) aj pár dní po priamom prenose vyvoláva vášne.

Mnohých pobúrilo, že bývalá tenistka odišla po prednostnom zaočkovaní na Maldivy. Teraz vyplávalo na povrch, že tam nešla len za oddychom, ale aj preto, aby pomohla spropagovať rezort, v ktorom bola s rodinou ubytovaná. V spomínanej panelovej diskusii sa obhajovala tým, že cestou do zahraničia nič neporušila. Podľa jej názoru nepridávať fotografie z luxusnej dovolenky a tváriť sa, že sedí doma v Bratislave by bolo nečestné a pokrytecké. „Vedela som, že to nebudem tajiť. Som osoba, ktorá odmalička na seba makala, nie som politik. Tým, že by som bola doma, by som nikomu nepomohla,“ uviedla.

Zatiaľ čo reakcie moderátorky Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej (32) boli na Dominikinu obhajobu zmierlivé, stála hostka Simona Salátová sa do niekdajšej svetovej štvorky pustila. „Z tvojej strany to vnímam ako nedostatočnú spolupatričnosť. Tvoji fanúšikovia sú obyčajní ľudia, aj ty si taká kedysi bola, dnes vysielaš signály, ako niekto vyvolený môže ísť na dovolenku, keď v nemocniciach zomierajú ľudia,“ uviedla Simona a na adresu Cibulkovej pokračovala slovami: „Keď tu bude hladomor, tak dúfam, že nám budeš fotiť večere. Skutočne nechcem byť drzá, ale stretávam priateľov, ktorí majú starých rodičov v strašných situáciách a táto obhajoba mi nepripadá dostatočná,“ povedala na margo Dominikinej argumentácie.

Po odvysielaní šou sa na sociálnych sieťach akoby roztrhlo vrece s pozitívnymi reakciami na Dominikino televízne vystúpenie. Podľa viacerých boli Simonine slová na jej adresu zbytočne tvrdé. To následne exšportovkyňu povzbudilo, aby k celej veci ešte raz poskytla svoje stanovisko. Slová Simony Salátovej označila za poloargumenty a panelovú diskusiu prirovnala ku krčme kategórie tretej cenovej...

Ako protiúder ponúkla komička reakciu známej šperkárky Petry Tóth. „Absolútne sa stotožňujem s tým, čo v relácii povedala Simona, a ak som sa vďaka tomu zaradila do „intelektuálnej“ tretej cenovej, tak chcem radšej patriť tam a nie medzi „smotánku“, ako si ty, ktorej etika a morálka nič nehovorí. Drahá Dominika, už by ťa mohol niekto vyviesť z omylu, že na svete neexistuješ len ty, že sme jedno spoločenstvo a musíme byť vzájomne solidárni a empatickí...“

GALÉRIA: DOMINIKA CIBULKOVÁ MALA POČAS DISKUSIE SLZY NA KRAJÍČKU
Diskusia