Obľúbeného jojkárskeho moderátora a zároveň podnikateľa Vlada Voštinára (58) preskúšala korona natoľko, že sa rozhodol tvoriť si na podobné neočakávané situácie finančné rezervy.

Ako to vyzerá s vaším podnikaním? Keď sme robili rozhovor naposledy, spomínali ste, že areál dotujete z vlastných zdrojov a nie je jednoduché ho držať nad vodou.

Po korone rozbiehame prvú, nie celkom plnohodnotnú sezónu, ale na druhej strane je to sezóna, ktorá by sa pomaličky mohla podobať tej normálnej. Robíme všetky produkty (školy v prírode, letné tábory a svadby cez víkendy), ale nie v takom objeme ako v minulosti. Týka sa to najmä svadieb. Konajú sa, však s menším počtom ľudí. Školy v prírode aj tábory prebiehajú plnohodnotne. Ale čo sa budem sťažovať. Korona nás poznačila úplne všetkých. Dva roky sme sledovali koronové príbehy ľudí. Horšie, lepšie a, bohužiaľ, aj fatálne… Ani náš osobný príbeh nebol príjemný. Je to, akoby sme mali zrážku s autom, ale prežili sme to… Sme dolámaní a teraz sa učíme chodiť. Teší ma, že sa mi podarilo udržať si všetkých zamestnancov. Zároveň sa to ukázalo ako dobrý ťah, pretože do novej sezóny som vhupol s nabudeným tímom, ktorý vie, čo táto práca obsahuje. Takže začali sme, ale sme nohami na zemi.

Relácia Inkognito je jeho srdcovou záležitosťou.
Zdroj: TV JOJ

Ak sa vám z objektívnych dôvodov nedarí v podnikaní a vy máte pri televíznych obrazovkách navodiť divákom úsmev na tvári, asi to nie je jednoduché maskovať. Ako sa celá táto situácia odzrkadlila na vás osobne?

Kombinovať podnikanie s mojím typom zamestnania je úplne zlé. To nikto nevie, kým si to sám neskúsi, a ani ja sám som to na začiatku nevedel. Musím priznať, že už pred koronou som mal problém prepínať z jednej práce do druhej. V hlave máte akoby pomyselnú výhybku, ktorá sa vždy vyklopí na potrebnú stranu, lenže táto výhybka začala pracovať od určitého času veľmi rýchlo. Raz som riešil firmu, potom natáčanie, až som sa pristihol pri tom, že ani jednu, ani druhú prácu neviem v danú chvíľu robiť poriadne. A neviem to dodnes. Preto som ešte pred koronou delegoval veľa vecí na manželku, ktorá ich prebrala dokonale. Ale problémy firmy spojené s koronou na nás v istú chvíľu trochu doľahli.

POKRAČOVANIE NÁJDETE NA ĎALŠEJ STRANE

AKO VYZERÁ VOŠTINÁROV MULTIFUNKČNÝ AREÁL, NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia