Koncom januára mnohých prekvapil prestup obľúbenej markizáckej redaktorky a moderátorky do RTVS. Veronika Cifrová Ostrihoňová (32) nám priznala, prečo sa rozhodla prijať novú pracovnú výzvu.

Od začiatku svojej mediálnej kariéry bola Veronika Cifrová Ostrihoňová spájaná so spravodajstvom Televíznych novín Markízy, kde od roku 2013 prinášala divákom reportáže zamerané predovšetkým na oblasť zdravotníctva. Na konte má navyše sošku OTO za rok 2018 v kategórii redaktorka spravodajstva. Pracovnú pauzu mala od septembra 2019, keď svojmu manželovi, rovnako moderátorovi a rádiovému spíkrovi Matejovi „Sajfovi“ Cifrovi (41) porodila dcéru Sáru (1).

Napriek tomu, že počas materskej dovolenky neprestala úplne pracovať, na televíznych obrazovkách ju bolo vídať pomenej. Teraz sa však situácia mení. Moderátorka prijala pracovnú ponuku od RTVS. Stane sa súčasťou panelovej diskusie Silná zostava, ktorá vo verejnoprávnej televízii funguje s prestávkami od roku 2017. Bývalá markizáčka nahradí na moderátorskej stoličke svoju predchodkyňu Oľgu Bakovú. „Nastavenie relácie mi bolo sympatické, rovnako ako obsadenie a témy, ktoré sa v nej riešili, takže ponuku stať sa jej súčasťou som vnímala ako veľkú česť a pozitívny pracovný moment,“ priznala nám Veronika.

FOTOGRAFIE VERONIKY CIFROVEJ OSTRIHOŇOVEJ NÁJDETE V GALÉRII

Relácia by zároveň mala prejsť niekoľkými zmenami. Zameriavať sa bude predovšetkým na aktuálne témy a spoločenské problémy, ktoré hýbu Slovenskom. Diskutovať o konkrétnej problematike dostanú možnosť odborníci aj laická verejnosť. „Možno to pre niekoho budú aj kontroverzné témy,“ predpokladá nová tvár Silnej zostavy s dôvetkom: „Bola by som rada, keby sme sa venovali situácii v našom zdravotníctve, kríze dôvery v štát a jeho inštitúcie, rodovej rovnosti, vzdelávaniu a prístupu k nemu, duševnému zdraviu či dosahom pandémie na jednotlivé sektory spoločnosti a obyvateľstva.“ Najvýraznejšia zmena, ktorú divák postrehne, je presun relácie z televíznej Dvojky na Jednotku.

Novým prvkom bude aj stála hostka v podaní herečky a komičky Simony Salátovej. „Simona bude mojou moderátorskou partnerkou, z čoho sa veľmi teším. Bola niekoľkokrát mojou hostkou v tolkšou Sit Down s Veronikou, poznáme sa viac ako dva roky. Bola absolútne fantastická hostka a skvelo sa mi s ňou zatiaľ spolupracuje aj v Silnej zostave. Je vtipná, ľudská, rozumná, neberie sa príliš vážne – to je podľa mňa ideálna kombinácia,“ povedala nám Veronika Cifrová Ostrihoňová na margo kolegyne. Obe sa pritom budú spolu podieľať aj na tvorbe obsahu. Ich ambícia je jasná: „Budeme sa naďalej snažiť riešiť relevantné témy, nebáť sa rozličných názorov a konfrontácií, no stále v medziach rešpektu. Jedným z cieľov je ukázať, že sa dá navzájom nesúhlasiť, napriek tomu sa rozprávať empaticky či s humorom.“

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia