Duel šampiónov je jedinečný vedomostný kvíz, v ktorom si merajú sily tí najlepší z najlepších. Súťažia v ňom totiž viacnásobní víťazi relácie.

V každej epizóde ich moderátor Gregor Mareš (48) vystaví spolu štyridsiatim otázkam encyklopedického charakteru z rôznych oblastí spoločenského života – z literatúry, filmu, fyziky, zo športu, z dejín, geografie, zo slovenčiny či z ekonómie. Duel šampiónov sa od klasického Duelu líši aj tým, že súťažiaci musia svoje odpovede zdôvodniť, teda nie si iba vybrať, ale výber aj vysvetliť.

Zdroj: JULIUS DUBRAVAY

Zároveň budú divákom vysvetľovať, prečo zvolili takú či onakú výšku finančnej stávky a ako vnímajú svojho protivníka a jeho vedomostnú silu. V súťaži sa divákom predstaví 7 najúspešnejších hráčov z histórie relácie, napríklad aj Slavo, ktorý vyhral neuveriteľných 33-krát.

Špeciálne vydanie relácie dostalo aj špeciálny vysielací čas. Z podvečerných hodín sa presúva do prime timu, konkrétne na štvrtok o 20.30 na Jednotke. „Veľmi sa teším, že taká výborná vedomostná súťaž, akou Duel je, dostáva svoj čas v prime time. Je to dôkaz toho, že diváci majú záujem aj o náročnejšie formáty, majú záujem o nové vedomosti a poznatky. Počas celej existencie relácie Duel sa snažíme veľmi aktívne zaraďovať pripomienky a návrhy divákov do relácie a Duel šampiónov je toho dôkazom, pretože vznikol na základe diváckych podnetov, ktoré si žiadali zmysluplný formát, ako by sa najlepší hráči mohli vrátiť do hry,“ povedal Gregor Mareš, ktorý obľúbenú reláciu moderuje už viac ako desať rokov.

AKO SA ZA DLHÉ ROKY MAREŠ ZMENIL, AJ FOTKY ZO ZÁKULISIA DUELU NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia