Správy RTVS prichádzajú po šiestich rokoch s novinkou. Informáciami z domova a zo sveta budú opäť sprevádzať moderátorské dvojice. K stáliciam relácie pribudnú kolegovia, ktorých diváci poznajú z redaktorských alebo moderátorských spravodajských pozícií.

Od 14. mája tak k Ľubomírovi Bajaníkovi pribudne Klaudia Suchomel Guzová, s Janette Štefánkovou bude tvoriť dvojicu Andrej Bálint a k Viliamovi Stankayovi sa pripojí Simona Simanová. „Som veľmi rád, že po rokoch osviežime vysielanie nášho večerného spravodajstva. Verím, že nové dvojice sa dokonale zladia a že si ich diváci obľúbia. Zároveň pevne verím, že pre divákov RTVS bude okrem dennej dávky objektívnych informácií aj táto milá novinka dôvodom na zachovanie priazne nášmu televíznemu spravodajstvu,“ povedal generálny riaditeľ Jaroslav Rezník. Na zmeny vo vysielaní sa už tešia aj samotní moderátori. „Veľmi sa teším, mám miernu trému, ale bude to perfektná skúsenosť a veľká výzva,“ povedal nový moderátor Andrej Bálint.

Galavečer ocenenia ankety "Slovenska roka" v Slovneskom nárdnom divadle v Bratislave. Na snímke Janette Štefánková a Ľubomír Bajaník.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Podobne zmenu vníma jeho moderátorská kolegyňa Janette Štefánková.
„Na svojho nového spolumoderátora sa teším. Som presvedčená, že vzájomná kolegiálna chémia medzi nami bude fungovať,“ uviedla. Hlavnú spravodajskú reláciu RTVS bude od 14. mája moderovať aj Simona Simanová. „Veľmi sa teším, pretože mám okolo seba skvelý tím, s ktorým pracujem už pätnásť rokov. Som zvedavá a zároveň verím, že sa to divákom bude páčiť,“ prezradila S. Simanová, ktorá si sadne v štúdiu s Viliamom Stankayom. Ten spolu s Ľubomírom Bajaníkom už moderovanie správ vo dvojici zažil. „Už som kedysi moderoval vo dvojici, mal som viacero moderátorských partneriek, verím, že aj túto zmenu diváci ocenia a naše správy budú pre nich atraktívnejšie a živšie,“ verí V. Stankay.

„Je to návrat, keď budeme môcť opäť viac spolupracovať vo dvojici, viac sa koordinovať a sústreďovať na prácu s jednotlivými zahláseniami a zároveň si ju aj rozdeliť,“ dodal Ľ. Bajaník, ktorého v štúdiu doplní doterajšia redaktorka spravodajstva RTVS Klaudia Suchomel Guzová. „Je to pre mňa také prekvapenie, naozaj sa veľmi teším. Ľubo Bajaník je veľký profesionál. Verím, že sa nám podarí dobre a rýchlo zladiť a že nám to bude dobre fungovať,“ povedala.

FOTKY MODERÁTORSKÝCH DVOJÍC NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia