Šoubiznis

Veľké zmeny po smrti kráľovnej! S čím sa budú jej obdivovatelia musieť vysporiadať?

16.9. 2022 20:00
Diskusia ()
Svet sa lúči s panovníčkou Spojeného kráľovstva ALŽBETOU II., ktorá zomrela v úctyhodnom veku 96 rokov.
Svet sa lúči s panovníčkou Spojeného kráľovstva ALŽBETOU II., ktorá zomrela v úctyhodnom veku 96 rokov.
Zdroj: Getty Images

Doteraz sme najstaršieho syna zosnulej kráľovnej Alžbety II.(†96) poznali ako Charlesa (73). Slovenské médiá budú o ňom ako o kráľovi písať pod menom Karol III. Mená panovníkov a panovníčok sa poslovenčujú alebo doslovne prekladajú do slovenského jazyka na rozdiel od princov a princezien. Jeho celé meno je Charles Philip Arthur George Mountbatten-Windsor.

LONDON, ENGLAND - SEPTEMBER 11: King Charles III during a reception with Realm High Commissioners and their spouses in the Bow Room at Buckingham Palace on September 11, 2022 in London, England. King Charles III ascended the throne of the United Kingdom on the death of his mother, Queen Elizabeth II on 8 September 2022. (Photo by Victoria Jones - WPA Pool/Getty Images)
Zdroj: WPA Pool

Jeho korunovácia sa uskutoční až v roku 2023, zrejme niekedy na jar alebo v lete. Prípravy na slávnostný akt si vyžadujú veľa práce. Okrem toho sa musí dodržať smútok za kráľovnou. Predpokladá sa, že v prípade korunovácie Karola III. nepôjde o taký honosný akt, ako keď korunovali jeho matku.

Traduje sa, že nebohá kráľovná si celý rok pred korunováciou každé ráno nasadila na hlavu ťažkú korunu, raňajkovala s ňou aj vybavovala korešpodenciu, aby si jej krčná chrbtica a svaly zvykli na záťaž. Korunovácia Alžbety II. sa uskutočnila v júni 1953, až šestnásť mesiacov od smrti jej otca kráľa Juraja VI. (1895 – 1952).

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia