V júli, len týždeň po 65. narodeninách, ktoré nestihol ani osláviť, prišiel Otto Weiter nečakane o milovanú manželku Andreu Fischer (†47). Bez varovania zomrela v spánku.

Spevák sa po mesiacoch trúchlenia rozhodol pre veľké upratovanie. "Neustále sme boli na cestách alebo v štúdiu či v kancelárii, makali na scenároch, kolotoč, ktorý nemal konca-kraja. Samozrejme, doma sme upratovali, ale len zbežne povysávali, utreli prach, vytreli podlahy a keď som sa vrátil z nemocnice, prvá mi padla do oka špajza, aká je natrepaná rôznymi vecami, plné regály všeličoho," povedal v rozhovore pre týždenník PLUS 7 DNÍ.

"Tak som sa pustil do toho, všetko vyniesol von, pretriedil, zaplnil do polovice kontajner potravinami po exspirácii. Niekoľko darčekových súprav alkoholu, kávy s pohármi a so šálkami. Úplne nové, zabalené. Vyhodiť som to nechcel, tak som to vyložil na ulicu, nech si to zoberie, kto chce. Do pol hodiny všetko zmizlo, asi sedem kaziet. Teším sa, že niekto našiel nečakané darčeky. Mal som radosť aj sám, chodil som sa pozerať niekoľkokrát do špajzy, ako je tam krásne. A tak pomaly nasledovali ďalšie izby. Andrejkine šaty a topánky som len odložil do skríň, nechám to na jej mamičku, nech to zoberie, keď bude konečne môcť prísť z Brna, a urobí s tým, čo chce," dodal.

FOTOGRAFIE OTTA WEITERA NÁJDETE V GALÉRII

Zdroj: PLUS 7 DNÍ

Diskusia