Herečka Božidara Turzonovová (79) prežíva naozaj ťažké obdobie. Po strate svojho milovaného muža Jozefa Adamoviča († 74) v roku 2013, prišla aj o brata Christa Turzonova. Ako uvádza Plus JEDEN DEŇ, podľahnúť mal zákernej rakovine.

Turzonovovci mali srbskú mamu a macedónskeho otca, ale vyrastali a výborne sa uplatnili na Slovensku. Božidara Turzonovová svoj veľký žiaľ neskrýva. Turzonov či Tursonov bol ako architekt spoluautorom projektu 500-lôžkového liečebného domu Esplanade v Piešťanoch. Generálnym projektantom výstavby bol Zdravoprojekt Bratislava, kde pracoval. Spolu s architektom Viktorom Uhliarikom sa podieľal aj na dostavbe Balnea centra.

Dojemne však spomínajú najmä jachtári. „Ico sa preslávil hlavne v triede Moth, mal skvelý štart a veľmi dlho bol na špičke,“ hovorí predseda Yacht Clubu Slovan Bratislava Peter Šabo s tým, že keď prešiel zo seneckého oddielu Tatran do Slovanu, kde už zostal až do konca, jazdil aj v triede 470 a Fireball. Vo všetkých týchto triedach bol nielen slovenskou, ale československou hviezdou.

„Veľké množstvo plavieb absolvoval aj na námorných lodiach. Zažil som s ním jednu z prvých diaľkových plavieb seneckých jachtárov, keď sme sa vybrali do Tunisu,“ spomína Šabo s tým, že Ico bol nielen vynikajúci pretekár, ale aj skvelý kapitán.

Zážitky z dobrodružnej plavby nájdete na ďalšej strane...

Diskusia