Podľa prestížneho amerického časopisu Forbes patrí Zuzana Čaputová medzi 100 najvplyvnejších žien sveta! Kto sa umiestnil na prvých priečkach?

Dlhé roky kraľovala rebríčku nemecká kancelárka Angela Merkelová. Tento rok jej však prvé miesto vyfúkla bývalá manželka zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa MacKenzie Scottová. Ide o tretiu najbohatšiu ženu sveta a zároveň filantropku. Za posledných osemnásť rokov, počas ktorých Forbes vydáva tento rebríček, sa Angela neumiestnila na prvom mieste len tretíkrát. Aký je dôvod?

"S jej blížiacim sa odchodom z verejného života úradu prichádza šanca nájsť novú prvú priečku – tento rok sa táto česť dostala miliardárke a filantropke MacKenzie Scottovej. Je treťou najbohatšou ženou na svete, ale práve jej neobmedzený prístup k týmto peniazom a jej odhodlanie darovať ich zmysluplným a revolučným spôsobom ju stavia nad konkurenciu," vysvetlil Forbes.

Zuzana Čaputová a nemecká kancelárka Angela Merkelová.
Zdroj: Martin Baumann

Druhé miesto obsadila viceprezidentka Spojených štátov amerických Kamala Harris. Tá sa po zložení prísahy posunula o jednu priečku vyššie. Tretie miesto získala Christina Lagardová, prezidentka Európskej centrálnej banky. Do TOP 100 sa dostala aj Zuzana Čaputová, Serena Williams, kráľovná Alžbeta aj Rihanna. Forbes píše o našej prezidentke ako o bývalej aktivistke bojujúcej proti korupcii a právničke, ktorá v júni 2019 začala svoje 5-ročné pôsobenie vo funkcii prezidentky. Magazín spomína aj fakt, že ide o najmladšiu prezidentku a prvú ženu na  prezidentskom poste na Slovensku. 

FOTKY ZUZANY ČAPUTOVEJ NÁJDETE V NAŠEJ GALÉRII TU

Zdroj: Eva

Diskusia