Tentokrát zvolil drsnejší slovník, ako je to obvykle. O fitnesákovi a moderátorovi Martinovi Šmahelovi (39) je známe, že je už pár rokov vegánom. Na jeho stole je výlučne rastlinná strava. Svojím najnovším odkazom si zrejme rozhnevá mnohých mäsožravcov.

Šmahel je pravidelne pod paľbou útokov zo strany úplne cudzích ľudí. Na svojich profiloch na sociálnych sieťach totiž ukazuje, ako žiť na vegánskej strave. To sa mnohým mäsožravcom nepáči. A hoci ich Martin do ničoho nenútil, často mu adresujú poriadne nechutné komentáre.

Televízna hviezda sa najnovšie rozhodla prehovoriť do duše všetkým milovníkom klobás, rezňov či iných produktov z mäsa. "Pred 4 rokmi som síce neskoro, ale predsa zistil, že na môj život netreba umelo a proti ich vôli množiť, v hnusných podmienkach chovať, zákerne využívať, úmyselne ubližovať a už vôbec nie cielene usmrtiť žiadne zviera. Stačila mi 1 hodina na to, aby som sa nad sebou zamyslel a zmenil niečo, čo ma najväčší dopad na svet okolo mňa, na životy iných, na klímu, na špinavé životné prostredie, na moje svedomie," začal vo svojom príspevku Martin a dokonca pridal svoje výsledky testov krvi. "Tú myšlienku som si overil na niekoľkých viacročných športujúcich vegánoch a už pre mňa nebolo cesty späť. Na mne vidíš každý deň, že to nie je žiaden blud. Dnes navyše ponúkam pohľad “pod pokrievku” a dávam k nahliadnutiu svoje kompletné krvné vyšetrenia za posledné 3 roky, ktoré sú viac než ukážkové, žiadne zápalové markery, zvýšený cholesterol ani iné “bežné” odchýlky zdravia," vysvetlil moderátor.

Zdroj: tv markíza

Následne sa však poriadne rozohnil. "Aký máš ešte dôvod pokračovať v tom, čo robíš? Pohodlnosť? Lenivosť? Nedostatok vzdelania? Naivita? Slepá viera v zlepšenie bez zmeny? Nezáujem? Ignorancia? Ľahostajnosť? Závislosť na chuti? Alebo škodoradosť z toho, že na tvoj každodenný tanier sa musí denne niekto narodiť a zomrieť? Tvrdé slová? Pre nich je to tvrdšie, to mi ver!" zneli jeho drsné slová smerom k ľuďom. "Či pasívne čakáš na to, keď ich už nebudeme mať kde chovať a čím kŕmiť, lebo si celú zem zahltíme ich odpadom a pestovaním kŕmnych obilnín a konečne si ich nevinné duše oddýchnu od sebeckých tvorov, ktorých zaujíma len mastná huba a plný žalúdok? Pokojne diskutuj, je tu priestor," uzavrel Šmahel, ktorý verí, že jeho príspevok bude mať význam a osloví niektorých ľudí. U mnohých však určite vyvolá poriadne vášne.

KRVNÉ VÝSLEKDY ŠMAHELA NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia