Sošky sú rozdané! To, čo predchádzalo vyvrcholeniu udeľovania cien v Ankete OTO pre najobľúbenejšie televízne osobnosti, programy i umelcov, však nikto nečakal.

Anketa sa z pôvodného marcového termínu pre parlamentné voľby musela presunúť na apríl. Ani ten však tvorcom neprial a pre pandémiu koronavírusu sa OTO uskutočnil v neštandardnom septembrovom dátume. Postupne sa sprísňujúce opatrenia zapríčinili, že do sály novej budovy SND neprišlo toľko hostí ako po minulé roky, väčšina z nich navyše sedela s maskou na tvári. Sošky sa zároveň rozdávali bez prítomnosti obľúbených markizáckych tvárí, ktoré sa divákom prihovárali online vstupmi priamo zo štúdia v Záhorskej Bystrici a z ateliérov, v ktorých sa nakrúcajú obľúbení televízni Oteckovia.

Vedľa osobností TV Markíza sa objavila aj Adela Vincezová (39) s odôvodnením: „S niektorými ľuďmi zo spravodajstva mám spoločnú domácnosť, preto sa mi zdalo logické a praktické byť tu. Spoločne vás sledujeme zo Záhorskej Bystrice a dúfame, že občas sa nám ujde nejaká kamerová pozornosť.“ Moderátorom večera bol po ročnej pauze Matej „Sajfa“ Cifra (41). Ten uvádzal jeden ročník sám a niekoľko ďalších po boku A. Vinczeovej. Program režíroval Jeffo Minařik. Hudobne večerom sprevádzali Cimbal Brothers a Peter Bič Project. Po dlhých rokoch sa navyše vysielanie nepretiahlo, ale skončilo sa tesne pred jedenástou hodinou.

FOTOGRAFIE Z GALAVEČERA NÁJDETE V GALÉRII

Nečakaní víťazi

Pomerne netradične sa programom roka stala zábavná relácia Tvoja tvár znie povedome vedľa talentovej šou TV Joj Česko Slovensko má talent a emotívnej relácie Vila Rozborila (53) V siedmom nebi. Prekvapil aj víťazný seriál Za sklom. Ten vlani získal mimoriadnu cenu udelenú týždenníkom Plus 7 dní. Tretia séria venovaná vražde novinára porazila populárnych Oteckov aj markizácke Sestričky. Ďalšou novinkou bola ocenená moderátorka spravodajstva, ktorou sa prvý raz stala Janette Štefánková (46), známa z hlavného spravodajstva RTVS. V tejto kategórii posledné roky víťazil jej kolega Ľubomír Bajaník (43).

Ako fénix z popola povstala vďaka soške za moderátorku športu Marianna Ďurianová (43). Po neuváženom prestupe z TV Markíza do TV Joj, kde sa pre ňu po zmene generálneho riaditeľa napokon nenašlo pracovné miesto, jej príležitosť dala RTVS. „To som naozaj nečakala, veľmi ďakujem. Mám obrovskú radosť z tohto ocenenia aj vzhľadom na to, že túto prácu robím krátko, a zároveň je to pre mňa symbolické, lebo dnes oslavujeme dvadsať rokov ankety OTO a ja som dvadsať rokov moderátorkou. Začínala som v Slovenskej televízii a som rada, že RTVS mi opäť dala ponuku, príležitosť robiť to, čo ma baví,“ uviedla v ďakovnej reči.

Výhrou prekvapila Marianna Ďurianová. Z internetových reakcií je zrejmé, že víťazstvo jej mnohí diváci priali.
Výhrou prekvapila Marianna Ďurianová. Z internetových reakcií je zrejmé, že víťazstvo jej mnohí diváci priali.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

Prekvapila aj kategória herečky roka. Soška putovala do rúk mladučkej Dominiky Kavaschovej (31). „Ja som si reč prichystala, už keď som mala štrnásť rokov, keď som si predstavovala, že preberám cenu OTO, ale teraz naživo je to úplne iné,“ skonštatovala so smiechom. Zaujímavá bola aj kategória sieň slávy, do ktorej po výrazných hereckých či režisérskych osobnostiach vstúpil výnimočne zahraničný producent slovenského pôvodu Ján Mojto (72). „Keď som pred päťdesiatimi rokmi odchádzal za túžbou po svete, nevedel som si predstaviť svoj návrat a už vôbec nie, že tu raz budem stáť. Tá cesta sem bola dlhá, ale nebola taká kľukatá vďaka ľuďom, ktorí na nej pri mne stáli. Mal som veľké šťastie spoznať a stretnúť v každom okamihu života správnych ľudí. Myslím a verím, že sme to, čo sme dostali od Boha a čo sme dostali od druhých ľudí. Ďakujem za pozornosť aj za ocenenie,“ vyznal sa.

Cenu vyhlasovateľa ankety týždenníka Plus 7 dní si prevzala Zlatica Švajdová Puškárová (43) práve za to, že v začiatkoch pandémie si v priamom televíznom prenose nasadila na tvár rúško, aby tak ukázala príklad celému národu. Hoci Zlatica sa k verejnému dianiu zvyčajne nevyjadruje, po šokujúcom rozsudku v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa neubránila emotívnym slovám: „Túto cenu pomyselne posielam pani Zlatici Kušnírovej a manželom Kuciakovcom, ktorí nás učia, aby sme verili v pravdu a nádej,“ uviedla pri preberaní ocenenia.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia