Ivana Gottová (45), manželka božského Káju, poskytla od smrti Karla Gotta (†80) prvý, no zároveň aj posledný rozhovor. Rozhodla sa tak urobiť pri veľkej príležitosti publikácie Gottovej autobiografie.

Autobiografia Má cesta za štestím je od dnešného dňa oficiálne v predaji. Vydanie knihy sa symbolicky odohráva na nedožité 82. narodeniny legendárneho Karla Gotta, ktorý nás pred dvomi rokmi opustil. Jeho manželka, Ivana Gottová, sa rozhodla pvýkrát za tieto dva roky poskytnúť rozhovor pre Miloša Skalku (73), no zároveň dala jasne najavo, že ďalšie interview už v plánoch nemá! Celý rozhovor bol zverejnený na webe KarelGott.com.

„Karel mi pred odchodom sľúbil, že mi s knihou pomôže aj z neba. Myslím, že to dodržal. Cítila som, ako pri hľadaní a vyberaní zvyšných fotografií, tak pri grafických úpravách knihy, že bol po celý čas pri mne,“ uviedla vdova o dokončovaní projektu, na ktorom Karel Gott pracoval ešte pred svojou smrťou. Ivana si nemyslí, že ju manžel navždy opustil. Práve naopak verí tomu, že sa ich spriaznené duše na tomto svete ešte spolu stretnú.

Zároveň prezradila, že keby slávny spevák pracoval na svojej autobiografii pred dvadsiatimi, či tridsiatim rokmi, nebol by až taký úprimný: „Na sklonku života došiel k veľkému zmiereniu. Už sa nevyhýbal témam, v ktorých sa kedysi necítil komfortne. Predtým by nikdy neukázal svoje slabé miesta. Chcel ale za sebou zanechať pravdivú výpoveď a k tomu patria aj zložité témy. Ak by sa neotvoril, nevyjadril k ťažším obdobiam a nepostavil sa čelom aj k nepríjemným veciam, jeho osobnosť by nemusela byť plne pochopená.“ 

POZRITE SI V GALÉRII ŠŤASTNÉ CHVÍLE KARLA GOTTA SO SVOJOU RODINOU
Diskusia