Svetoznáma britská huslistka Vanessa Mae (40) navštívila 19. októbra Košice, ktoré boli súčasťou jej svetového turné. Pred svojím vystúpením venovala priestor organizácii Zvierací ombudsman a informovala o ich aktivitách.

Slávna hudobníčka a popová huslistka Vanessa Mae (40), ktorú jej hudobný talent preslávil po celom svete, sa opäť vrátila na Slovensko. Svetové turné 2019, ktoré sa rozhodla absolvovať, zahŕňa niekoľko zastávok nielen vo svetových metropolách.

Hudobníčka, ktorá má korene v Singapure, navštívila Slovensko už niekoľkokrát a sama priznáva, že ho má naozaj rada. Súčasťou jej turné bol aj koncert, ktorý odohrala 19. októbra v Steel Aréne v Košiciach. Huslistka v tejto aréne už vystúpila, a to pred 11 rokmi.

Otom, že tento koncert bude jedinečný, fanúšikovia vedeli už vopred: „Vždy chcem ukázať, čo všetko dokážu husle. Do Košíc priveziem svoje obľúbené kúsky z minulosti, ale aj niekoľko piesní, ktoré hrám len výnimočne. Teším sa na spoluprácu s českými hudobníkmi. Odporúčam, aby ste sa sústreďovali aj na ich sóla, pretože to za to vážne stojí,“ priblížila priebeh koncertu svetová huslistka.

Vanessa využíva svoju slávu v prospech zvierat.
Vanessa využíva svoju slávu v prospech zvierat.
Zdroj: Profimedia

Vanessa si Slovensko obľúbila aj ako krajinu, ktorá ponúka množstvo možností na rekreáciu. Začiatkom roka sa dokonca objavila neďaleko Kremnice, kde si užívala zaslúženú lyžovačku. Z viacerých slovenských lyžiarskych stredísk si vybrala Krahule, kde jazdila spolu so svojím trénerom, Slovákom Marekom Garajom.

Bojuje za práva zvierat

Vanessa Mae je známa svojím aktivizmom v boji za práva zvierat. Dlhodobo spolupracuje s niekoľkými svetovými organizáciami, ktoré bojujú proti týraniu zvierat a za ich práva. Za svoj aktivizmus bola huslistka aj ocenená cenou Lorda Houghtona za ochranu práv zvierat a boj proti krutosti. Vanessa sa rozhodla využiť svoju slávu v prospech zvierat.

Pred svojím hudobným vystúpením v Steel Aréne v Košiciach venovala priestor združeniu Zvierací ombudsman, ktorého členov huslistkino rozhodnutie prekvapilo.

„Keď nám pred niekoľkými týždňami prišiel e-mail od svetoznámej huslistky s informáciou, že by chcela počas svojho koncertu v Košiciach vyjadriť zo všetkých slovenských združení podporu práve tomu nášmu, ostali sme v nemom úžase. Neverili sme, že to môže byť pravda. Už v minulosti podporilo aktivity Zvieracieho ombudsmana množstvo známych ľudí, no záujem niekoho, kto sa v rámci svojho vplyvu venuje téme ochrany zvierat na celosvetovej úrovni, má pre nás veľký význam,“ vysvetľuje Zvieracia ombudsmanka Zuzana Stanová, ktorej stretnutie s Vanessou Mae pripomenulo, že to, čo robí, má význam.

„Podporu a záujem, ktoré o našu prácu prejavila, si veľmi vážime. Náš rozhovor ukázal, že máme mnohé spoločné, aj pre ňu je ochrana zvierat poslaním. Rozhovor rovnako otvoril priestor na konkrétne spôsoby vzájomnej spolupráce, veríme, že už v blízkej budúcnosti. Násilie je len jedno a sme presvedčení, že je ľudskou povinnosťou našej spoločnosti správať sa k zvieratám humánne a s rešpektom. Vanessa Mae priniesla publiku okrem svojej majstrovskej hudby aj poslanie chrániť tých, ktorí sa nemôžu a nevedia brániť,“ dodáva Stanová.

Zvieracia ombudsmanka Zuzana 
Stanová s huslistkou Vanessou Mae.
Zvieracia ombudsmanka Zuzana 
Stanová s huslistkou Vanessou Mae.
Zdroj: Zvierací ombudsman

Zvieracia ombudsmanka na jednom pódiu spolu s Vanessou Mae sprostredkovala publiku množstvo informácií o tejto organizácii a o jej aktivitách.

Pozornosť bola venovaná potrebe vzdelávania detí v oblasti ochrany zvierat a prírody už na základných školách, aby sa deti už na začiatku učili o tom, že zviera nie je vec alebo hračka, že je cítiacou bytosťou, ktorú nemožno týrať. Dôležitým bodov bolo tiež upozornenie, že domáce zvieratá darované pod vianočný stromček často končia v útulkoch či opustené na ulici.

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
Koncertovanie je pre bukasákov relax. Zľava Branislav Dugovič, Milan Seagal Šimkovič, Milan Konfráter, Imrich Dugovič.

Naturálne originálni: Bukasový masív šíri nákazlivý optimizmus a dobrú náladu

Michal Tomčík si inú prácu než starostlivosť o les nevie predstaviť.

Päť minút pred dvanástou! Lesník varuje: Čo našim lesom ubližuje najviac?

Hasiči momentálne zasahujú pri požiari bytového domu 6. decembra 2019 v Prešove, kde došlo k výbuchu plynu. Ako TASR informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) 25 hasičov bolo vyslaných na Mukačevskú ulicu do Prešova, kde došlo k výbuchu plynu.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke: Z 11. poschodia vyskočil horiaci muž, budove hrozil kolaps

PETER začal maľovať a kresliť až za mrežami. Vo väzení si odsedel osem rokov.

Umelecké diela tvoria aj z odpadu. Odsúdení zo Želiezoviec pomáhajú chudboným rodinám

Toto sú najčastejšie mená novorodencov na Slovensku v roku 2019.

TOP mená roka 2019: Tieto dávali rodičia novorodencom na Slovensku najčastejšie

Countdown zaviedla NASA.

Zaviedla countdown NASA?

Zobraziť viac
Diskusia