V našom malom prominentnom rybníku funguje mnoho príbuzenských väzieb. Kým jedni o svojich koreňoch hovoria neustále, iní sa tým zasa vôbec nechvália.

Málokto napríklad vie, že príbuzenstvo, aj keď nepokrvné, je medzi známymi herečkami Zdenou Studenkovou (65) a Evou Matejkovou (69). Manželka herca Mariána Slováka bola nielenže svedkom na Zdeninej svadbe, je tiež krstnou mamou jej dcéry Simony (40), ktorú herečka porodila svojmu druhému manželovi a známemu režisérovi Stanislavovi Párnickému (74). Toho si udržiavaná blondínka brala v pokročilom štádiu tehotenstva, čo s odstupom rokov okomentovala slovami: „Aj preto to nebolo celkom ono.“

 

Dnes žije v šťastnom vzťahu s dirigentom Branislavom Kostkom (48) a s kamarátkou Evou Matejkovou sa stretáva len zriedka. Môže za to vraj ostrejšie vyjadrenie Evy Matejkovej na kultúrny úpadok na Slovensku. V roku 2014 totiž apelovala na médiá, aby začali písať o skutočných hereckých osobnostiach, pričom na mysli mala napríklad herečku Barboru Bobuľovú (45), ktorej leží pri nohách celé Taliansko. „O čo sa tu snažia Studenkové, Fialové, všetky, bože na nebi, na malom Slovensku? Kto vie v Bratislave o malej Barbore, ktorá urobila takú kariéru, že otvára festival v Cannes?“ Pýtala sa nahlas. Zatiaľ čo Zuzana Fialová vzala Evinu rečnícku otázku s nadhľadom, Zdena sa nad toto vyjadrenie povzniesť nedokázala…

˃˃˃ Fotografie celebrít nájdete v galérii. ˂˂˂

Príbuznými sú v hereckých kruhoch aj Eva Krížiková (85) a obľúbený Milan Lasica (80). Hoci ani v tomto prípade nejde o pokrvné puto, humorista ju celý život vníma ako príbuznú. Prečo je to tak, odhalil v knihe rozhovorov, ktorú napísala jeho dcéra Hana Lasicová v roku 2014. Hercov otec sa rád pozrel na dno pohárika, a keďže mama chodievala často do spoločnosti bez neho, nevyhla sa ani mimomanželským románikom.

Manželia sa nesnažili svojho syna uchrániť pred svojimi problémami, práve naopak, živo ho do ťahaníc zapájali. „Raz ma otec vzal na Gorkého ulicu, kde býval staviteľ Matej Weselý, neskôr mamin druhý manžel, a čakali sme, kým mama vyjde z jeho domu,“ priznal na margo maminých nápadníkov. Z mnohých nepríjemných zážitkov mal ako malý chlapec v hlave poriadny zmätok. „Toto všetko na mňa vplývalo tak, že keď som bol večer sám doma, bál som sa, že sa už rodičia, najmä mama, nevrátia,“ opísal ťažké chvíle svojej dcére v knihe Všetko o mojom otcovi.

Edita Weselá (†92) totiž nemala problém nechať svojho syna samého a ísť sa zabávať. Druhého manžela si zobrala ešte v ten istý rok, ako sa rozviedla. Matej Weselý bol presne taký muž, po akom túžila. Úspešný, bohatý a lev salónov. Lenže po svadbe prišiel o všetko, z honosnej vily sa museli presťahovať do malého bytu, kde pre Milana nebolo miesto, preto sa ho ujala stará mama a otcova sestra Jolanka, ktorá, žiaľ, deti nemala. Z Bratislavy sa herec a zabávač presťahoval do Pliešoviec, kde aj rok chodil do školy. „Mama žila s Weselým v malej garsónke, takže si ma nemohla vziať k sebe. Vzdala sa ma, čo bolo vtedy netradičné…“

Keď bola v šiestom mesiaci tehotenstva s jeho nevlastnou sestrou Veronikou, vzala si ho opäť k sebe. Druhý muž Edity Weselej zomrel na metastázy v pečeni. „Nakoniec pil viac ako môj otec,“ skonštatoval. Aby toho nebolo v rodine Milana Lasicu málo, aj jeho otec sa druhýkrát oženil, no manželstvo so ženou o polovicu mladšou nevydržalo. Istý čas dokonca chodil s mamou spomínanej herečky Evy Krížikovej, sestrou druhého manžela jeho mamy!

Na základe týchto komplikovaných rodinných prepojení vníma Milan Lasica Evu ako svoju príbuznú. „Mám ju veľmi rád, je to moja sesternica. Celé desaťročia som ju obdivoval v divadle alebo na filmovom plátne.“

˃˃˃ Fotografie celebrít nájdete v galérii. ˂˂˂

V pokrvnom zväzku sú hereckí kolegovia, ktorí sa stretli napríklad v seriáli Búrlivé víno, Barbora Švidraňová (31) a Ján Jackuliak (41). Mladá herečka a speváčka príbuzenstvo priznala ešte na samotnom začiatku nakrúcania úspešného markizáckeho seriálu. V kuloároch sa totiž šepkalo, že práve Jackuliak začínajúcej Barbore zabezpečil miesto v romantickom projekte. „Áno, sme rodinka, ale veľmi vzdialená. Babka mi hovorila, že Jankova stará mama je nejaká sesternica alebo teta príbuznej môjho dedka z Polomky. Neviem, ako to presne je. Ale naozaj máme spoločné korene z Polomky,“ uviedla.

Jej slová potvrdil aj samotný herec, ktorý však nevedel zadefinovať ich rodinné väzby. „Je to pravda, ale nespomeniem si, ako sa to dá pomenovať.“ Fámy sa s odstupom času nepotvrdili, navyše Barbora si popri herectve začala raziť cestu aj na hudobnom poli. Aj vďaka tomu dnes nikto netvrdí, že by za jej úspechom bolo rodinkárstvo.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Národné legendy: 10 najobľúbenejších hrdinov Slovenska!

Herečku týždenník Život navštívil krátko pred jej smrťou.

Bolestivý príbeh lásky: Kolníkovú nechal manžel so štyrmi deťmi. Do smrti verila, že sa vráti

Sisa Lelkeš Sklovská

SISA SKLOVSKÁ zažíva peklo: Ďalšej operácii sa nevyhne!

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Jána Dojčana si veľmi rýchlo vzala korona.

Odplával vodácky vizionár: Ján Dojčan nedokázal kovid poraziť ani napriek výbornej kondícii

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia