Najlepšia partia

Pri predošlých ročníkoch tejto šou sa v zákulisí vytvorili mnohé pevné priateľstvá a inak to nebolo ani pri ostatnej sérii.

Vďaka markizáckej šou si padli do oka s herečkou Karin Haydu.
Vďaka markizáckej šou si padli do oka s herečkou Karin Haydu.
Zdroj: Archív A. G.

„Predpokladám, že teraz po skončení šou sa ešte budeme intenzívne stretávať, ale toto nadšenie, samozrejme, časom opadne,“ zamýšľa sa Saša, ktorá si úprimne rozumie s herečkou Karin Haydu.

„Voláme si, chodíme spolu na kávu. Myslím si, že sa medzi nami utvorilo pekné priateľstvo. Samozrejme, aj ostatní sú super, ale asi najviac som sa spriatelila s Karinkou,“ povedala nám.

Zároveň priznala, že pri prvotnom zoznámení bol jej pohľad na známu herečku trošku skreslený.

„Hoci veľmi nečítam noviny a nepozerávam televízor, ešte z čias navštevovania gymnázia, som si pamätala, že ona väčšinou stvárňovala negatívne postavy. Práve preto som nevedela, čo si mám o nej myslieť, ale keď som ju spoznala, musím povedať, že to je jedna super baba. Úžasná matka, pekárka, kuchárka, sebestačná žena a vždy je dokonalá. Jej na hlave nestojí zle ani jeden vlas. Vizáž, nechty všetko. Ona je pravá dáma. Keď sa stretneme, tak sme komická dvojica, lebo ona je vždy stopercentne upravená a ja chodím najradšej v teplákoch a popri nej vyzerám ako bezdomovec,“ smeje sa Saša.

Napriek úspešnej kariére sa plánuje usadiť na Slovensku a modeling odsunúť na vedľajšiu koľaj.
Napriek úspešnej kariére sa plánuje usadiť na Slovensku a modeling odsunúť na vedľajšiu koľaj.
Zdroj: Archív A. G.

Vďaka relácii má za sebou mnoho divadelných predstavení, na ktoré ju herci z Tvojej tváre medzičasom pozvali, nejaké premiéry ju ešte čakajú a tiež má dohodnuté kočíkovanie Neliných ratolestí, pretože deti miluje.

Rodina je alfou a omegou

Rodáčka z Bratislavy patrí medzi úspešné topmodelky. Objavuje sa na titulných stránkach módnych magazínov, predvádzala pre značky ako Galliano či Calvin Klein.

Kariéra sa jej rozbehla, keď v 14 rokoch vyhrala slovenské kolo súťaže Elite Model Look a na svetovom finále skončila druhá. S odstupom času však tvrdí, že takýto úspech v módnej brandži nič nezaručuje.

„Výhra v súťaži ešte neznamená, že modelka bude časom patriť k tým najlepším vo svete. Bolo veľa dievčat, ktoré nevyhrali, ale svojou šikovnosťou sa presadili. Na začiatku výhra v takej súťaži, samozrejme, úspech je. Môže to trošku pomôcť pri naštartovaní kariéry, no až neskôr sa ukáže, či konkrétne dievča na to má a vie sa presadiť.“

Za tie roky si Alexandra stihla okrem cestovania a krásnych spoluprác splniť mnoho snov, no postupom času začala pociťovať rutinu. Práve televízna šou bola pre ňu osviežením a zároveň možnou vstupenkou do nového pracovného života.

Rodina a kamaráti o nej svorne hovoria, že ju práca modelky nijako nezmenila.
Rodina a kamaráti o nej svorne hovoria, že ju práca modelky nijako nezmenila.
Zdroj: Archív A. G.

„S Tvojou tvárou som súhlasila aj preto, lebo som sa chcela v rámci kariéry niekam posunúť, skúsiť niečo nové. Zároveň som sa na Slovensku chcela viac zviditeľniť a tiež sa tu usadiť. Precestovala som celý svet a zrazu cítim, že by som konečne chcela natrvalo žiť doma. A kto vie, možno mi to, popri modelingu, pomôže otvoriť dvere nových pracovných príležitostí.“

Alexandra vyštudovala manažment na Univerzite Komenského a aj v tejto oblasti si vie predstaviť svoje ďalšie pôsobenie.

„Modeling by som už rada vykonávala formou direct-bookingov. To znamená, že ak by prišla pracovná ponuka, odbehla by som si na dva, tri dni do Paríža alebo Milána.. Mnohí mi hovoria, že by zo mňa mala byť raperka, lebo v šou mi rap išiel dobre.“

Tento scenár zatiaľ drží v hlave, ale odvahu zrealizovať ho ešte nenabrala. Momentálne ju teší, že s rodinou, ktorá je pre ňu všetkým, a tiež so svojimi priateľmi bude konečne môcť tráviť viac času.

Saša Gahulincová
Saša Gahulincová
Zdroj: Archív A. G.
Modelingové trendy

Saša vďaka modelingu rýchlejšie dospela, naučila sa úplnej sebestačnosti. Napriek fámam, ktoré o modelingu kolujú, sa mnohí jej blízki zhodujú, že toto prostredie ju vnútorne nijako nezmenilo. „Bola som veľmi vyspelé dieťa, preto sa moji rodičia nebáli poslať ma do sveta. Vždy sú len dve možnosti, pretože toto prostredie otestuje každého a je len na ňom, či sa vonkajším vplyvom poddá, alebo nie.“

 

V období, keď začínala, vo svete „fičali“ dievčatá z východného bloku s blond vlasmi a výraznými črtami tváre. Dnes je podľa Sašiných slov dôležité dokázať potenciálnych klientov niečím zaujať.

 

„Už to, samozrejme, nie je len o peknej postave a súmernej tvári. Kedysi sme sa na seba všetky v niečom podobali, dnes je však vrcholová modelka každá iná. Musí to byť dievča, ktoré je zaujímavé. Ideálne je, ak má na tvári akúkoľvek anomáliu. V kurze sú veľké uši, veľký nos, pihy, atypicky chrup. Zaujať by však mala aj osobnostne. Veľa urobí, ak dievča popri modelingu študuje alebo má zaujímavú záľubu, napríklad robí dídžejku a podobne,“ vysvetľuje nám Saša a zároveň sa týmto prihovára dievčatám, ktoré majú predpoklady byť modelkami.

 

„Na Slovensku sa modelingom uživiť nedá, lebo tu na to nie je trh. Vrcholová, profesionálna modelka musí pracovať v zahraničí, lebo jedine tam sa uživí,“ prízvukuje. V súčasnosti sa tiež zmenili aj prebiehajúce kastingy.

 

„Keď idem dnes na kasting, veľakrát som tam jediná beloška. Fandím diverzite a páči sa mi, že na kastingoch je aktuálne mnoho afroameričaniek, mulatiek, dievčat z Ázie, ale je pre mňa trošku nezvyk, lebo v čase mojich začiatkov sme boli v kurze my, dievčatá z východného bloku. Teraz je v kurze byť niečím iná a čím je dievča výnimočnejšie tým lepšie.“

 

V tejto oblasti je zároveň stále veľmi často omieľaná a odsudzovaná téma extrémnej štíhlosti. Módny priemysel sa síce navonok tvári, že proti nej bojuje, podľa dievčaťa „od fachu“ to však vyzerá tak, že trend vychudnutých slečien sa tak skoro neskončí. „Povedzme si otvorene, šaty na vysokej, štíhlej kočke ukážu inak, než na žene s plnými krivkami. Zmyslom totiž je, aby šaty na štíhlom tele naozaj vyzerali ako “na vešiaku”. Majú totiž vyniknúť ony, nie modelka,“ vysvetľuje Saša, ktorá s udržiavaním postavy problém nemá, ale sama zastáva názor, že žiaden extrém nie je zdravý.

 

To platí nielen o štíhlosti, ale aj o obezite, ktorá sa kvôli narastajúcemu množstvu plnoštíhlych žien v Anglicku či Amerike začala tlačiť do popredia.

 

„Robila som s ‚plus size‘ modelkami. Išlo o dievčatá, ktoré mali naozaj krásne tváre, ale ich telo nevyzeralo zdravo. Tak ako by sa nemala propagovať extrémna štíhlosť, tolerovať by sa nemala ani nadmerná obezita, lebo obe sú rovnako nezdravé. Samozrejme, každý máme nejaké fyzicke predpoklady a hranice, ale dôležité je byť v prvom rade zdravý, hýbať sa, kvalitne stravovať. Paradoxné je, že tieto modelky majú za posledných päť rokov veľké množstvo pracovných ponúk. Naozaj sú v kurze, pretože si ich pýta trh.“

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
Obrazy apokalypsy: V prešovskom paneláku to vyzerá ako po bombardovaní, byty sú zničené na nepoznanie, dom budú musieť zbúrať.

Podobnosť, z ktorej mrazí. Prešov zažil už druhý výbuch plynu s tragickými následkami

Táňa si zahrala jednu z hlavných postáv v romantickej vianočnej komédii Šťastný nový rok. Nakrúcanie pre ňu bolo rozprávkové najmä po vyčerpávajúcej práci na seriáli Bez vedomia z produkcie HBO.

Dojímavé vyznanie: Herečka Táňa Pauhofová o tom, čo miluje cez Vianoce

Martina sa odmietla zmieriť s tým, že na pracovnom trhu nie sú žiadaní skúsení ľudia.

Po štyridsiatke bez práce? Martina sa odmieta zmieriť s tým, že skúsení ľudia nie sú žiadaní

Phil Collins s bývalou manželkou Orianne.

Útrapy Phila Collinsa: Dlhý chorobopis a nadmerné pitie alkoholu

Ilustračné foto.Sponzorované

5 tipov ako sa vyhnúť predvianočnému stresu

Pepek námorník

Mal Pepek námorník veľké svaly vďaka špenátu?

Zobraziť viac
Diskusia