Pavlína Pořízková (58) je meno, ktoré možno nie každému niečo hovorí.

Ide o bývalú českú topmodelku, ktorá sa v roku 1988 ako tvár značky Estée Lauder stala jednou z najlepšie platených modeliek sveta. Okrem toho zabŕdla aj do herectva. Ako 9-ročná odišla žiť s rodičmi do Švédska. Neskôr pre modeling cestovala po celom svete a dlhé roky žije v USA. Aktuálne zavítala na Slovensko, kde prišla pokrstiť svoju knihu. Denník Plus JEDEN DEŇ ju prichytil v uliciach nočnej Bratislavy.

Pavlína Pořízková je známa tým, že otvorene hovorí o ženskej sexualite vo vyššom veku a neraz zverejňuje fotky na Instagrame, kde má milión fanúšikov, na ktorých je obnažená. Nemala tiež problém rozprávať o tom, ako po smrti manžela, hudobníka Rica Ocaseka († 75) zo skupiny The Cars, padla na finančné dno. Ďalšou zaujímavosťou u nej je to, že priaznivcom na sociálnej sieti ukazuje neprikrášlené fotky, na ktorých jej vidieť vrásky a šediny. Na jar dokonca pózovala na titulke prestížneho magazínu Vogue určenému pre Škandináviu, kde bola jej fotka bez štipky retuše.

Pred pár dňami uzrela svetlo sveta jej nová kniha, prvú napísala ešte v roku 2007 s názvom Bez retuše, ktorú slávnostne pokrstila v jednom z bratislavských kníhkupectiev. „Prvýkrát som v Bratislave, máte to tu veľmi pekné. Boli sme si pozrieť Hrad, Staré Mesto, boli sme na fantastickej večeri, všetko skvelé, akurát tu máte veľmi horúco,” zahlásila Pořízková v úvode besedy o svojej novej knihe.

V nej sa Pavlína rozpísala o svojom živote, hlbokej láske, ale aj veľkom smútku, úzkosti, sebaistote, starnutí, strate a radosti. Rovnako v nej píše o zložitom prežívaní ženskosti v každom veku. Jej besedu o knihe, kde ju prišla podporiť aj herečka Henrieta Mičkovicová, prilákala množstvo ľudí, medzi ktorými nechýbala ani známa slovenská modelka zo 70. rokov Emília Lörinczová.

FOTKY SVETOVEJ TOPMODLEKY V NOČNEJ BRATISLAVE v GALÉRII

Po oficiálnej časti nasledovala dlhá autogramiáda s fanúšikmi. Niektorí si museli vystáť riadne dlhý rad. Takmer po štyroch hodinách sa Pavlína so svojím americkým priateľom, spisovateľom a scenáristom Jeffom Greensteinom vybrala do známeho hotela v centre mesta, kde boli ubytovaní. Dvojica sa tak spolu s Pavlíniným manažérom Mirom Šimoničom, ktorý zastupuje aj topmodelku Adrianu Sklenaříkovú, prešla uličkami Starého Mesta, kde si spolu vykračovali ruka v ruke ako dvaja zaľúbenci pod nočnou oblohou Bratislavy.

Diskusia