Prednedávnom pochoval spevák Otto Weiter (65) manželku Andreu (†47), ktorá odišla potichu v spánku. Umelec s podlomeným zdravím si teraz musí zvykať na život bez nej.

Definitívne zbohom milovanej žene dal obľúbený „repeťák“ na pohrebe v Dunajskej Lužnej. Obrovská bolesť, ktorou prechádza, začala u jeho blízkych priateľov vyvolávať obavy. Speváčka Maja Velšicová (84) dokonca uviedla, že Otta musel z najhoršieho dostávať psychológ. Zlé psychické rozpoloženie navyše nijako nepomáha jeho podlomenému zdraviu a najmä srdcu. V ťažkých časoch sa môže spoľahnúť na rodinného priateľa Nora Mészároša (47), s ktorým je v pravidelnom kontakte.

„Je to ešte čerstvé a Otto to má veľmi ťažké. Byť tam, na tom mieste, kde zomrela Andrea, je pre neho náročné. Hľadá ju, čaká ju, hovorieva, že sedí v obývačke a čaká, kedy sa Andrejka objaví v miestnosti. Potom si uvedomí, že sa už, bohužiaľ, neobjaví... Teraz na neho dohliada rodinná známa, robí mu nákupy aj mu uvarí. Dcéra Andrea išla späť do Česka, ale sú v kontakte, aj ona na neho bude dozerať. Otto schudol, jedáva skôr len polievky. Všetci majú o neho obavy, či to zvládne, keď mu srdce bije len na 32 percent, ale ja som presvedčený, že to zvládne. Poznám ho dobre, je to silný človek, veľká osobnosť a potrebuje len čas, aby to celé prekonal. Ja mu verím,“ povedal nám N. Mészároš s nádejou v hlase.

Zmieriť sa s obrovskou životnou stratou však nebude pre umelca vôbec jednoduché. S podobným osudom, akým O. Weiter aktuálne prechádza, sa v minulosti museli vyrovnať aj ďalší známi muži. Podarilo sa im prekonať nepriazeň osudu?

FOTOGRAFIE SLÁVNYCH UMELCOV S MILOVANÝMI ŽENAMI NÁJDETE V GALÉRII

Po svojom

Smútok aktuálne prežíva slovenský herec Roman Fratrič (53), ktorý náhle prišiel o svoju ženu Renátu. Roman je divákom známy najmä ako Rudinko Molnár z jojkárskeho seriálu Mafstory. Posledné roky žil šťastne ženatý, v auguste by so svojou nebohou manželkou oslávili piate výročie svadby, no to sa, žiaľ, už nestane. Čo bolo príčinou jej smrti, nie je jasné. Blízki známi sa pre médiá vyjadrili, že o tragédii sa dozvedeli až v deň jej pohrebu...

Svoje nešťastie v tichosti prežíva už niekoľko mesiacov aj herec Robo Roth (47). Ten koncom minulého roka prišiel o manželku a kolegyňu z Národného divadla Moniku Potokárovú (†27). Z tohto sveta navždy odišla z vlastného rozhodnutia. Umelec sa k tragédii pre médiá nikdy nevyjadril, no obdiv a úctu nebohej žene vyslovil štyri dni po jej smrti počas slávnostného odovzdávania prestížnych cien. Monika si mala prevziať cenu Mladý tvorca. Bohužiaľ, toho sa už nedožila.

„Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha,“ povedal herec na javisku zlomeným hlasom. Obľúbený umelec našiel v tragických chvíľach oporu najmä u blízkych a priateľov. Podporu však pocítil aj od mnohých fanúšikov, ktorým za povzbudivé slová vyjadril vďaku takto: „Ďakujem úprimne všetkým za prejavy účasti. Veľmi si to vážim. Pomáha mi to. S úctou, Robert Roth,“ objavil sa dojímavý odkaz na profile s jeho menom...

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Matt Damon a Ben Affleck

Hollywoodski spolužiaci: Ktoré známe tváre spolu drali lavice?

Populárne články
Choreograf a režisér Ján Ďurovčík s manželkou.

Dočkal sa! JÁN ĎUROVČÍK sa tesne pred 50-tkou stal otcom. Aké meno dostal jeho vytúžený syn?

Soňa Skoncová prežíva najkrajšie obdobie svojho života. Je tehotná.

BABYBOOM V TOP STARE! Dve moderátorské hviezdičky sa pochválili tehotenským bruškom

„Ku každému vzorcu treba konkrétne príklady z reálnych životných situácií, na čom stroskotáva aj väčšina mojich študentov,“ hovorí docent Ján Šebo.

Kam s peniazmi v ťažkých časoch? Možno vám napovie Oranžová obálka

Do legendárnej marikovskej postele sa pýtali takmer všetky nevesty v 50. a 60. rokoch minulého storočia.

Noblesa a uvoľnenie: Nevesty sa tešili na svadobnú noc v malej posteli v Besnom

Pre zobrazenie celého vtipu kliknite na obrázok.

Začnite týždeň s úsmevom :) TOP 10 vtipov z týždenníka ŽIVOT

Napriek hendikepu sa CHANG a ENG BUNKEROVCI dokázali v živote presadiť.

Najznámejší siamskí bratia nikdy nemali deti. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia