Česká herečka Jana Drbohlavová (†78), známa najmä z filmu Dívka na koštěti, po ťažkých mesiacoch plných bolesti navždy odišla.

Od premiéry legendárneho českého filmu Dívka na koštěti už ubehlo 47 rokov, ale ani čas mu neubral na popularite. Film o mladej čarodejnici je dodnes obľúbený a pravidelne vysielaný v Česku aj na Slovensku. Zahralo si v ňom niekoľko známych českých hercov a herečiek, z ktorých mnohí sa stali slávnymi vďaka úlohám v tomto filme.

Málokto si ho vie predstaviť bez legendárnej Heleny Růžičkovej (†67), Vladimíra Menšíka (†58) alebo Jany Drbohlavovej (†78). Nezabudnuteľná zubatá učiteľka, ktorú stvárnila Jana Drbohlavová, je neodmysliteľnou súčasťou českého filmu.

Preslávila sa viacerými filmovými úlohami, ale aj ako česká dabingová herečka. V roku 1970 sa stala manželkou českého herca Ladislava Županiča (76), s ktorým mala jedného syna Jana (47). Po piatich rokoch sa však manželstvo rozpadlo a od roku 1975 viedla Jana už len slobodný život.

Pred pár rokmi sa herečka zverila s tým, že ju prechádza chuť do života najmä pre zdravotné problémy, aj preto sa rozhodla odísť do domu dôchodcov.

Po veľkom trápení odišla do hereckého neba krátko po maestrovi.
Po veľkom trápení odišla do hereckého neba krátko po maestrovi.
Zdroj: Archív NMH

„Potrebujem neustálu opateru,“ priznala herečka už pred tromi rokmi. V domove dôchodcov s opatrovateľskou službou bola podľa bývalého manžela Županiča spokojná. „Izbu mala sama pre seba. Nedokázala sa však pohybovať inak ako s chodúľkou,“ smutne opisuje jej posledné obdobie života Županič.

Najväčšie problémy jej robili nohy, ktoré ju po čase prestali poslúchať úplne, až napokon zostala pripútaná na lôžko. Pred mesiacom sa pridružili ďalšie komplikácie s prijímaním potravy, herečka prestala jesť a začala nekontrolovateľne chudnúť.

„Syn Honzík ju ihneď previezol do Nemocnice pod Petřínem, kde ju napojili na infúzie a snažili sa ju aspoň trochu rozhýbať,“ dodal Županič. Jana Drbohlavová svoj ťažký boj v noci 27. októbra prehrala. „Zomrela milosrdne v spánku,“ povedal pre český denník Blesk herečkin bývalý manžel.

Ilustračná snímka

Pomer s adoptívnou dcérou i podvod v svadobný deň: NAJTRPKEJŠIE NEVERY v zahraničnom šoubiznise

Populárne články
Ilustračná snímka

ANETA PARIŠKOVÁ späť na obrazovke: Po vážnej chorobe sa do práce vrátili aj tieto celebrity

Anna Slováčková

Dcéra DAGMAR PATRASOVEJ bojuje s rakovinou: Pokrok v liečbe oslávila vskutku netradične

Iveta sa mu v ťažkej situácii snaží všemožne pomôcť.

Zomkla ich choroba: Ako manželom Malachovským zmenila vzťah vážna diagnóza?

Ilustračná snímka

Dvanásť horoskopov pre všetky znamenia. Čo vás čaká a neminie od 3. do 9. júla?

Ilustračné foto.Sponzorované

Pozrite sa, v ktorých prípadoch a čo vám poisťovňa uhradí pri kúpeľnej liečbe

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zápalkové hlavičky obsahujú fosfor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia