Herečka Zuzana Kubovčíková Šebová (38) len nedávno oficiálne potvrdila, že s manželom a rovnako hercom Michalom Kubovčíkom (40) čakajú svoje druhé dieťatko.

Dostali ste od okolia nevyžiadané rady pri téme materstva?

Samozrejme, a musím povedať, že zo začiatku som z toho bola úplne v šoku, prečo sa vás všetci, aj cudzí ľudia, pýtajú rôzne intímne veci, ako napríklad či dojčíte. Skutočne neviem, ako táto informácia danému človeku pomôže, ale asi je to taký národný zvyk. Najskôr sú to postoje typu – dúfam, že dojčíš, aby mal malý imunitu, no a po roku sa to mení na – dúfam, že už nedojčíš, aby z toho nemal zlé zuby. Je to veselé, ale len vtedy, ak je tá mamička na takéto osobné otázky pripravená a vie si s nimi poradiť.

Ako často sa vás za posledné roky okolie pýtalo, kedy bude druhé bábätko?

To je taký slovenský zvyk, pýtať sa na tieto súkromné veci. Nepripadá mi to vhodné, lebo nikdy neviete, čím ten človek prechádza a ako sa cíti. Najprv sa vás všetci pýtajú, kedy bude svadba, potom kedy budete mať deti, potom kedy budete mať druhé, a potom bude nasledovať čo? Kedy bude rozvod? (Smiech.) Raz sa ma jedna cudzia pani pýtala, kedy budem zase tehotná, lebo žena má mať dve deti, a vraj dúfa, že to Rudkovi neurobím, že bude sám. Hovorím jej: „Pani zlatá, veď ja som ho porodila, vďaka mne prišiel na svet, ja už preňho viac urobiť neviem.“

Nepáči sa mi, keď sa neustále ľudí bez detí niekto pýta, že no čo, kedy už? Nechápem, prečo na tom ľuďom tak záleží. Čo im odľahne, keď sa dozvedia, že už? Je to záhada a mnohým ľuďom to naozaj nerobí dobre, tak s tým, prosím, prestaňme. Nikto nemá právo súdiť, kedy je ten správny čas, a starať sa do toho je vyslovene neslušné, lebo to ľuďom ubližuje. Takisto nerozumiem bulvárnym článkom, keď stačí, že má žena trochu vypuklé bruško a už je automaticky tehotná. Neuvedomujú si, že to tej žene ubližuje, pretože sa jej na to potom všetci pýtajú. A áno, veľakrát je to tak, že na tej fotke bola len nafúknutá, ale môže sa stať aj to, že je to preto, že prednedávnom o bábätko prišla...

Sú to veľmi citlivé témy a všetci by sme mali byť k sebe ohľaduplnejší a nepýtať sa hneď každej ženy, či je tehotná len preto, lebo má trochu vypuklé bruško. Každý by sa mal najskôr pozrieť na svoje brucho. (Smiech.)

Exkluzívnu spoveď herečky Zuzany Kubovčíkovej Šebovej o druhom tehotenstve aj pocitoch strachu nájdete v najnovšom vydaní týždenníka Život (v predaji od štvrtka 19. novembra 2020).

Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Populárne články
Ilustračná snímka

PROMINENTI V RAJKE: Maďarská obec zlákala Žideka i Gregorovú

Duch ruže

Najväčší surový ružový diamant čaká na nového majiteľa: Kupec sa poriadne buchne po vačku

Alena Šeredová

Odlúčená od polročnej dcérky! ALENA ŠEREDOVÁ sa nakazila koronavírusom

On je usmievavý extrovert, ona zase mĺkva introvertka. Spája ich nadšenie pre vedu, kolegovia o nich tvrdia, že sú vizionári.

Zbavia nás covidu? Deti tureckých prisťahovalcov pracujú na účinnej vakcíne

Dedinka Olympos a v pozadí rovnomenná hora. Idylická atmosféra pre tých, ktorí sa chcú na chvíľu stratiť v čase.

Umenie bezstarostnosti: Na ostrove Karpathos nájdete dedinku zabudnutú v čase

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Ruská ruleta pochádza z Ruska. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia