Dánska kráľovská rodina čelí vážnej kríze. Hrozí, že korunný princ Frederik (54) a jeho manželka Mary (50) stratia sympatie ľudí, pretože mlčia o škandále.

Ide o internátnu školu v Herlufsholme, ktorú navštevuje ich syn Christian (16). Pred niekoľkými týždňami filmový dokument odhalil, že na tejto škole dochádza celé roky k šikanovaniu, dokonca aj k sexuálnym útokom. Kráľovská rodina odmieta odpovedať na otázky ohľadom tohto problému. Podľa kráľovského experta magazínu BT Jacoba Heinela Jensena obyvateľstvo reaguje na súčasnú taktiku páru korunného princa zdesene.

"Ešte nikdy sme nevideli populáciu tak naladenú proti kráľovskej rodine," ozrejmuje Jensen. Predovšetkým je to aspekt, že Mary a Frederik naďalej nechávajú svojho syna na internáte. Do tejto školy by mala čoskoro nastúpiť aj ich dcéra Isabella (15). Ako vysvetľuje Jacob Heinel Jensen, korunný princ a jeho manželka sa musia rozhodnúť: rodina alebo obraz koruny. „Jasné vyhlásenie, v ktorom by komentovali internátny škandál, by ľudí upokojilo. Či dokáže úplne obnoviť imidž rodiny, zostáva neisté.“

Diskusia