Oscary pre rok 2023 sú rozdané!

V nedeľu večer sa v Dolby Theater v Los Angeles konal 95. ročník udeľovania cien Americkej akadémie filmových umení a vied (AMPAS). Najlepším hercom sa stal Brendan Fraser, najlepšou herečkou zase Michelle Yeoh. TASR správu prevzala z agentúry AP. Fraser, ktorý má americké i kanadské občianstvo, bol Oscarom ocenený za stvárnenie obézneho muža vo filme Veľryba (The Whale). Malajzijčanka Yeoh sa stala prvou Ázijčankou, ktorá získala Oscara pre najlepšiu herečku, píše AP. Ocenili ju za jej rolu vo filme Všetko, všade, naraz režisérov Dana Kwana a Daniela Scheinerta.

Snímka Všetko, všade, naraz bola na 95. ročníku cien AMPAS nominovaná dovedna v 11 kategóriách, z ktorých zvíťazila v siedmich. Dvojica Kwan a Scheinert získala cenu v kategórii réžia. Za tento istý film (Všetko, všade, naraz) získali Oscara i Američan vietnamského pôvodu Ke Huy Quan, ktorého ocenili ako najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe, a Američanka Jamie Lee Curtis, ktorá sa stala najlepšou herečkou vo vedľajšej úlohe.

Ešte predtým však už tradične pútali najväčšiu pozornosť celebrity a ich róby. Ultraštíhla Lady Gaga siahla po odvážnom modeli s odhaleným zadkom, iné celebrity ako Eva Longoria vsadili na hlboký výstrih.

TOTO SÚ TIE NAJKRAJŠIE, ALE I MENEJ VYDARENÉ OUTFITY! FOTO V GALÉRII
Diskusia