Nikdy sa spolu nestretli v žiadnom filme. Hoci by to mohol byť celkom vydarený projekt. Obaja skvelí herci sa vo svojej brandži stali skutočnými šampiónmi. To sa prirodzene odzrkadlilo aj na ich konte. Tak schválne, koho by ste tipovali, že má viac núl na bankovom účte?

Nikdy sa spolu nestretli v žiadnom filme. Hoci by to mohol byť celkom vydarený projekt. Obaja skvelí herci sa vo svojej brandži stali skutočnými šampiónmi. To sa prirodzene odzrkadlilo aj na ich konte. Tak schválne, koho by ste tipovali, že má viac núl na bankovom účte?

Stále majstrami

Súčasnom svete filmu pribudlo mnoho nových mužských hrdinov, z ktorých sú ženy namäkko a muži ich žerú. Avšak Tom Cruise a Tom Hanks sú naďalej dvoma z najrešpektovanejších ľudí v Hollywoode. Dnes sú títo dvaja páni v pozícii, že hoci už nie sú najmladší, ak sa ich meno objaví v titulkoch, znamená to istú návštevnosť a poriadne tučný balík zarobený na predaji filmov. K tomu samozrejme prislúchajú aj honoráre. Hoci je v súčasnosti aj hollywoodsky svet poznačený pandémiou, v zápase príjmov sa počíta u týchto dvoch pánov celoživotná snaha.

Herec Tom Cruise
Zdroj: Getty

Víťaz a porazený

Dobre, v tomto prípade sa o porážke príliš hovoriť nedá, pretože aj finančná dvojka má stále viac, ako si bežný fanúšik ich filmov vie vôbec predstaviť. Pozrime sa však bližšie na príjmy oboch protagonistov.

Tom Hanks sa prvý krát objavil na striebornom plátne v roku 1980, ale známy sa stal až filmom Splash v roku 1984. Za účinkovanie v tomto filme dostal len 70 000 dolárov, ale aj celosvetovú slávu. Ako miláčik davov samozrejme si prilepšil aj finančne. Pre porovnanie, za film Veľký zinkasoval 1,75 milióna a to už je trošku lepší honorár.

Tom Cruise začínal v roku 1981, ale tiež za smiešne honoráre. Hviezdou sa stal v roku 1986 vo filme Top Gun a zinkasoval 2 milióny dolárov. Za Interview s upírom si prilepšil až 15 miliónov.

Začínali teda prakticky spolu, ale nie na úplne rovnakej štartovacej čiare.

Tom Hanks
Zdroj: GettyImages

Rozdelil ich zlatý úsmev

Tom Hanks bol síce miláčik fanúšikov kvalitného filmu, ale Tom Cruise mal svoj „miliónový“ úsmev, ktorý ho preslávil. Vďaka tomu sa jeho honoráre pohybovali v závratných výškach. Veď údajne sa jeho príjmy za filmy Mission: Impossible vyšplhali na 70 miliónov dolárov.

Podľa celebritynetowrth  preto dnes Tom Cruise prevyšuje Toma Hanksa o zhruba 200 miliónov dolárov. Spočítané a podčiarknuté, Tom Cruise sa dostal na hranicu 600 miliónov dolárov a Hanks sa musí uskromniť so 400 miliónmi. Na druhej strane to nemusí byť definitívne. Hanks má v súčasnosti totiž omnoho vyšší herecký potenciál ako jeho o niečo mladší kolega.

Albert Einstein

Géniovia, ktorí sa narodili predčasne. IQ mali aj 160

Populárne články
Ilustračná snímka

Bolestivý prísľub PRINCEZNEJ DIANY: Svoje slová už nestihla naplniť

Frodo a jeho družina

Objavili sovietskeho PÁNA PRSTEŇOV: pozrite si túto cestu do minulosti!

Ilustračná snímka

Národné legendy: 10 najobľúbenejších hrdinov Slovenska!

Hrdý otec Boris Valábik sa po pôrode pochválil svojimi dievčatami.

Boj o život dcérky: BORIS VALÁBIK s manželkou prežili nočnú moru všetkých rodičov

Herečku týždenník Život navštívil krátko pred jej smrťou.

Bolestivý príbeh lásky: Kolníkovú nechal manžel so štyrmi deťmi. Do smrti verila, že sa vráti

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Dlhé vlasy posilňujú korienky. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia