Časy, keď deti slovenských prominentov študovali za hranicami Slovenska už od útleho detstva, sú preč. Kvalitné vzdelanie pre svoje ratolesti nachádzajú doma a často za nemalé peniaze.

Najdrahšia súkromná škola na Slovensku sídli v bratislavskej Dúbravke. Svo­jim študentom ponúka prémiové vzdelanie podľa britských štandardov, individuálny prístup, no zároveň je opradená množstvom predsudkov. Deti, ktoré túto inštitúciu navštevujú, sú často označované za mafiánskych potomkov.

Negatívnu reklamu jej spôsobila najmä verejne dostupná informácia o výške školného: na jeden školský rok sa v závislosti od navštevovaného ročníka pohybuje v rozpätí od 15-tisíc eur v prvej triede až po 21-tisíc eur v záverečnom, maturitnom ročníku. Ide teda o sumu, ktorú si rozhodne nemôže dovoliť každý.

Do vzdelania svojich detí investoval napríklad podnikateľ Ivan Kmotrík (60), ktorý má s bývalou manželkou a známou jojkárskou moderátorkou Adrianou (49) syna Tomáša (19) a dcéru Lindu (18). Tomáš už štúdium v elitnej škole ukončil, Linda je aktuálne v poslednom ročníku.

Adrianine deti vďaka škole perfektne ovládajú angličtinu.
Adrianine deti vďaka škole perfektne ovládajú angličtinu.
Zdroj: Emil Vaško

Tohtoročnou absolventkou medzinárodnej bilingválnej školy je aj dcéra milionára Júliusa Rezeša (49) a bývalej miss Lindy Antal Rezešovej (39) Victoria (19). Zatiaľ čo otec žije na východe s druhou manželkou Evou Rezešovou Džodlovou, Linda s dcérou sa udomácnili v hlavnom meste na opačnom konci republiky.

Ako Kmotríkovci, tak aj Rezešovci chceli deťom dopriať to najlepšie. Elitná škola sa od bežných vzdelávacích inštitúcií líši nielen prístupom pedagogického zboru k svojim zverencom, ale aj technickým zariadením jednotlivých učební a spoločných priestorov.

Študentom na každom kroku ponúka notebooky, iPady, stolové počítače. Samozrejmosťou sú interaktívne tabule, 3D tlačiareň a ďalšie technické vybavenie.

V najdrahšej škole na Slovensku si nemôže odvoliť študovať každý. Šikovným študentom však škola poskytuje štipendium.
V najdrahšej škole na Slovensku si nemôže odvoliť študovať každý. Šikovným študentom však škola poskytuje štipendium.
Zdroj: Wikipedia
Najtenší dom na svete.

Pôjdete do kolien: Neuveríte, prečo vznikol a ako vyzerá tento dom!

Populárne články
Ilustračná snímka

Pri hľadaní dokumentov na manželov pohreb objavila cédečko: Ako ho mohol nahrať?

Nie je dňa, keď by si herečka Hana Gregorová nespomenula na svojho manžela Radka Brzobohatého, s ktorým prežila 32 rokov.

Hana Gregorová: Nie je dňa, keď by som si na Radka nespomenula, boli sme ako oheň a voda

Joanne sa stala slávnou, zmenila štýl obliekania aj farbu vlasov, čo je však dôležité, nezabudla súcitiť s ľuďmi, ktorí trpia, zarobené milióny rozdáva na charitu.

Z dna na výslnie: Vedeli ste, akým utrpením si prešla autorka slávneho Harryho Pottera?

Moderne vybavená nemocničná kuchyňa vydáva denne okolo 1 500 porcií jedla pre pacientov a ďalších 800 pre zamestnancov.

Zo zákulisia Rooseveltovej nemocnice: Hoci týchto ľudí nevidíte, chod zariadenia stojí na nich

Dušan Cinkota na skúške muzikálu West Side Story v DK Ružinov.

Dušan Cinkota po šiestich rokoch vo väzení varuje mladých: „Je to autoterapia,“ hovorí

Vedeli ste

Označenie „made in...“ malo zabrániť kúpe?

Zobraziť viac