S dcérou Saskiou zažila Andrea Belányiová (45) pre zdravotné problémy peklo, preto sa v dnešnej kovidovej situácii nerúca. Ako priznala v rozhovore pre týždenník Šarm, jedna vec ju rozčuľuje a zároveň šokuje.

So Saskiou ste po jej narodení strávili veľa času v nemocnici, tak zrejme ešte citlivejšie vnímate prosby zdravotníkov, aby im ľudia pomohli v boji s pandémiou a aby sa do nemocníc mohli dostať aj takí pacienti, ako ste boli kedysi vy…

To je tá druhá strana, o ktorej by sa malo viac hovoriť. Tým, že sa oddelenia plnia kovidovými pacientmi, ostatné výkony sa posúvajú prípadne úplne rušia. To napácha veľké škody na zdraví pacientov s inými ťažkosťami, pretože okrem kovidu tu stále máme ostatné choroby. Zároveň mi je veľmi ľúto ľudí, či už s kovidom, alebo iným ochorením, ktorí sú v terminálnom štádiu a nemôžu ich navštíviť ich príbuzní. Je hrozné, že ich nemá kto držať za ruku a byť pri nich v týchto ťažkých posledných chvíľach. Aj na to by sa malo myslieť a nejako to vyriešiť.

Čo sa týka zdravotníkov, veľká poklona pred nimi, je obdivuhodné, ako ten nápor dlhodobo zvládajú, a naozaj neviem, čo by sme robili, ak by si jedného dňa povedali, že im to za ten plat a nervy nestojí.
A. Belányiová

Nožnice sa v spoločnosti otvorili na zaočkovaných a nezaočkovaných tak výrazne, že pomaly sa už medzi sebou nerozprávajú najbližší v rodinách. Máte snahu presviedčať nezaočkovaných, aby zmenili svoj názor?

Možno mi nebudete veriť, ale v mojom okolí veľmi nemám koho, lebo aj v práci, aj medzi blízkymi máme na očkovanie rovnaký názor, dokonca majú niektorí už tretiu dávku. Mám v okolí pár ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní pre iné zdravotné diagnózy, a aj zopár takých, ktorí sa vakcíny stále boja. Rada sa s nimi rozprávam, chcem poznať ich videnie a argumenty, ale už nevládzem počúvať o čipovaní či svetovláde, ktorá tým sleduje svoje ciele. Toto prekonáva už len tvrdenie, že žiadna pandémie tu nie je.

Bežní ľudia majú možnosť vypnúť správy v televízii alebo ich nečítať v novinách, no vy ste nimi v telke takmer denne zahlcovaná. Čo vás v poslednom čase najviac rozčúlilo?

Je pre mňa šokujúce a nepochopiteľné, že sú ľudia, ktorí si vybavili papier o očkovaní napriek tomu, že očkovaní nie sú. Toto je pre mňa veľmi za čiarou, ako môže nejaký lekár vydať takéto potvrdenie. Viem o jednom mladom mužovi, ktorý dnes leží v nemocnici s kovidom, má ťažký priebeh a neviem, či sa prizná lekárom, že vlastne je zaočkovaný iba akože. A je ich, bohužiaľ, viac. Tieto podvody sú naozaj nechutné a v tomto prípade by som bola jednoznačne za tvrdý trest nielen pre pacienta, ale hlavne lekára.

FOTOGRAFIE OBĽÚBENEJ MODERÁTORKY NÁJDETE V GALÉRII

Zdroj: Šarm

Diskusia