Priznal sa k pochybnej a zároveň bolestivej minulosti. Partner nórskej princeznej Marthy Louise (50) Durek Verrett (47), ktorý pôsobí ako šaman, v podcaste IGNTD rozpráva o tom, ako bol rok za mrežami a siahol si na život.

„Dostal som sa do problémov so zákonom, pretože som bol veľmi naivný.“ Keď mal šestnásť rokov, v opustenom dome, o ktorom si myslel, že nikomu nepatrí, usporiadal párty. Starší účastníci podpálili koberec, požiar sa nedal uhasiť a zhorel celý dom. „Na súde potom všetci klamali,“ tvrdí súčasný partner nórskej princeznej. Na súde boli aj majitelia domu a neprejavili s mladistvým žiadny súcit. Verdikt súdu znel: päť rokov väzenia.

Hneď od začiatku bol pobyt vo väzení pre vtedy iba 16-ročného mladíka veľmi ťažký. Hovorí, že jeho spoluväzni naňho pľuli a šikanovali ho. Durek Verrett sa bránil, ako hovorí, bojoval každý deň, preto na tri mesiace skončil na samotke. Tam zažil svoje najhoršie chvíle, dokonca sa pokúsil o samovraždu, preto mu znemožnili pohyb pomocou zvieracej kazajky. Našťastie vo väzení pobudol namiesto piatich iba jeden rok. Trvalo mu dlhý čas, kým sa z tohto traumatického zážitku spamätal.

Diskusia