Herectvo ste šli napokon študovať len preto, aby ste sa dostali k muzikálom, ktoré ste v útlom veku sledovali v rakúskej televízii. Aký to bol pocit, keď ste si vo viedenskom Raimund Theater zahrali napríklad matku v muzikáli Romeo a Júlia? Splnili ste si sen?

To určite nie. Celkom som sa divila, kde som sa to ocitla. Ale bol to, myslím, prirodzený vývoj. Dosť som sa tam nudila, tak som začala robiť aj rolu dojky, čo mi dalo konečne aj zabrať. Sny tohto druhu nemám. Teda okrem toho, že by som si zahrala s Meryl Streepovou alebo dostala Oscara... (Smiech.)

Po boku ďalších skvelých hercov účinkuje aj v seriáli Hrobári na Jojke.
Po boku ďalších skvelých hercov účinkuje aj v seriáli Hrobári na Jojke.
Zdroj: TV Joj

Dostávali ste na začiatku kariéry od rodičov nejaké konkrétne rady týkajúce sa vašej profesie?

Pokiaľ sa dobre pamätám, tak nie. Pre operných spevákov je činohra „ľahká múza“ – čo sa tam dá pokaziť? (Smiech.) Keď som začala robiť muzikály, a teda fušovať do spevu, tam už otec trochu zdvihol obočie v miernom údive, že mi to celkom ide... Že mám podobný hlas ako mama.

Mama bola veľký talent, v škole, kde bola napríklad spolužiačkou Lucie Poppovej, bola koloratúrny soprán. Potom sa však dostala k zlému profesorovi, ktorý jej talent výrazne obmedzil. U otca to bolo naopak. Talent nemal, len veľkú túžbu spievať.

Svojou usilovnosťou a vytrvalosťou si techniku vypracoval tak, že spieval do sedemdesiatky – a nie nejakým stareckým tremolom. Dokonca dva roky po svojom rozlúčkovom predstavení prišiel zaskočiť 
Enrica do Lucie di Lammermoor, a to tie dva roky nestál na javisku! Spieval stále a stále si držal formu.

Ako vnímali – a mama ešte stále vníma – vašu kariéru?

Tatuško už drží palce z neba a mama sa, myslím, už celkom upokojila a nemá zo mňa nervy. Asi aj preto, že ja z hrania už veľkú drámu nerobím. Už nie som, chvalabohu, mladá a talentovaná a prácu si viac-menej užívam. Vďaka tomu, čím som prešla – a nebolo toho málo –, som aké-také sebavedomie získala a snažím sa robiť len takú prácu, ktorá mi prináša radosť, nie stres.

V Česku nakrúcate pokračovanie úspešného filmu o Márii Terézii, kde hráte jej svokru. Samotnú Máriu Teréziu ste si však zahrali vo Viedni, kde nikto nesmel vedieť, že slávnu panovníčku alternuje Slovenka. Na jednej strane to musí byť pocta, keď nikto nespozná, že nie ste rodená Rakúšanka, napriek tomu – nedotklo sa vás to?

To nebolo tak, že to nikto nesmel vedieť. Bolo by však rozhodne dosť blbé, keby to bolo počuť...

Je veľký rozdiel medzi muzikálovým herectvom na Slovensku a v Rakúsku?

Viete, už je to fakt dávno. Na Slovensku som na muzikálovom predstavení nebola roky. V Rakúsku som zažila asi tú najvyššiu úroveň podmienok a interpretácie, v Brne následne tiež vysokú úroveň, ale to vždy závisí od množstva vecí. Určite tu máme veľmi zdatných a šikovných interpretov, ktorí by to asi dotiahli inam, keby na to mali zahraničné podmienky. Mne sa hrá dobre všade.

Účinkovať bude aj v pokračovaní minisérie o Márii Terézii.
Účinkovať bude aj v pokračovaní minisérie o Márii Terézii.
Zdroj: Achív Z. M.

Prečo ste sa muzikálovú kariéru vo Viedni rozhodli ukončiť a vrátili ste sa na Slovensko?

Nudila som sa tam. A nepoužívala by som výraz muzikálová kariéra. To by som tam musela byť hviezda. A to som naozaj nebola.

Hoci muzikál bol vaším snom, túto kapitolu života ste už uzavreli. Prečo?

Nedostala som takú ponuku, ktorá by ma zaujala a stála by za tú drinu.

Ste „v kurze“ a momentálne aj pracovne veľmi vyťažená. Veľa nakrúcate a skúšate aj v Česku, do toho práca na dennom seriáli Oteckovia. Ako vyzerá váš bežný deň? Máte vôbec čas venovať sa sama sebe?

Snažím sa, ale stále mi je málo. Mať napríklad týždeň voľno a len tak rozmýšľať, že čo by som asi tak dnes chcela robiť... To je sen!

Keď spomínam Oteckov, seriál vám tento rok priniesol cenu OTO v kategórii herečka. Čo herca poteší viac? Ocenenie od odborníkov alebo divácka cena?

Mňa poteší, keď dostanem dobrú prácu s dobrými ľuďmi. To je pre mňa odmena. A keď to, čo robím, ľuďom niečo dáva. Keď nie nejaký hlboký zážitok, tak aj relax pri dennom seriáli spraví svoju službu.

Čo sa týka cien, v tomto som veľká realistka. Je to podľa mňa zmes kompromisu, náhody a chvíľkovej eufórie. Samozrejme, že potešia, veď aj ja som „ješitná“ a mám ich všetky na polici, ale v hereckom živote sú dôležité príležitosti, nie ceny.

V Oteckoch hráte po boku Vlada Kobielskeho, s ktorým ste hrali manželský pár aj v minulosti. Ako spolu vychádzate mimo kamier?

Mimo kamier sa nestretávame, ale na pľaci aj mimo kamier sa máme radi. Pri dennom seriáli a množstve času, ktorý tam spolu ľudia trávia, je dobrá partia naozaj požehnaním.

Oteckovia jej tento rok priniesli cenu v diváckej ankete OTO.
Oteckovia jej tento rok priniesli cenu v diváckej ankete OTO.
Zdroj: TV Markíza

Súčasťou nakrúcania markizáckych Oteckov sú aj detskí herci. Ako sa vám s nimi nakrúca? Je to osvieženie na pľaci alebo občas aj námaha?

Keď vás je na pľaci viac, máte menej textu na učenie... (Smiech.) Deti máme šikovné a už aj dosť zdatné. Majú toho často veľmi veľa, ale majú našu Dadku Duditšovú, koučku, ktorá sa o ne v každom zmysle stará a riadi ich. A svojím nekonečným optimizmom a trpezlivosťou mi je veľkým príkladom.

Prídu si k vám deti občas aj po nejakú hereckú radu?

Nie, na to majú Dadku.

Život v autobuse.

Mladí manželia žijú v autobuse. Viete si predstaviť takéto bývanie?

Populárne články
Ako rada opakuje, nikam sa neponúka, napriek tomu pracovné príležitosti stále prichádzajú.

Nezabúdajme na dotyk: Televízna svokra radí, ako prežiť tie najkrajšie Vianoce

Fiľakovo za posledné roky výrazne opeknelo.

Fiľakovo sa úspešne rozvíja, bojuje však so zúfalou infraštruktúrou

John Travolta

Hollywoodsky smoliar: Časy keď bol Travolta parketovým levom sú dávno preč

Spevácka hviezda,ktorá zmenila svet hudby oslavuje osemdesiatku.

Tina Turner oslávila okrúhle narodeniny. Žije s manželovou obličkou

Alec Baldwin a Hilaria Baldwin na nákupoch s deťmi.

Po smutnej udalosti prvýkrát na verejnosti: Alec Baldwin s manželkou prišli o dieťa

Alkohol predlžuje únavu

Predlžuje alkohol únavu?

Zobraziť viac
Diskusia