Priamo z jej úzkych kruhov priateľov vyšlo najavo, že princezná Diana (†36) plánovala tajný útek za veľkú mláku. Snívala, že v Amerike sa jej splnia sny. Údajne sa tam chcela usadiť s celou rodinou a začať novú kariéru!

Minulý utorok, 31. augusta, bol poznačený 24. výročím od úmrtia milovanej Lady Diany, ktorá zahynula v tragickej autonehode aj so svojím partnerom Dodi Fayedom (†42). Pri tejto smutnej príležitosti sa rozhodol prehovoriť jej blízky priateľ a zároveň aj hlasový tréner Stewart Pearce pre britský portál Daily Mail o tajných plánoch princeznej Diany. Uviedol, že zamilovaná do Dodiho chcela utiecť do Ameriky a začať novú kariéru.

Podľa jeho slov mala v pláne zobrať obidvoch synov, princa Harryho (36) aj Williama (39), za prospektom lepšieho života. Zároveň sa chcela presadiť s novou kariérou v Hollywoode natáčaním filmov. Nikdy však nechcela byť hereckou hviezdou, podľa Stewarta túžila princezná Diana tráviť čas práve za kamerou: „Videla veľkú príležitosť v natáčaní dokumentárnych filmov o charitatívnej práci a do toho sa chcela pustiť. Plánovala stráviť v Hollywoode veľa času.”

V rozhovore pre ABC News z roku 2007 Dianin komorník Paul Burrell (63) odhalil zámery princeznej Diany presťahovať sa do Fayedovho domu na pláži v Malibu: „Povedala: "Toto je náš nový život, no nebude to skvelé? Zamysli sa nad životným štýlom chlapcov - tu v Amerike nikto nikoho nesúdi, tu nemáš žiadny triedny systém.” Aspoň jeden zo synov Lady Diany dokázal splniť jej sny tým, že sa presťahoval do Ameriky. Princ Harry si so svojou manželkou Meghan Markle (40) dnes užíva slobodu od kráľovskej rodiny.

V GALÉRII NÁJDETE NAJIKONICKEJŠIE MOMENTY ZO ŽIVOTA PRINCEZNEJ DIANY
Diskusia