Zatiaľ čo pandemické obdobie zanechalo na vzhľade niektorých známych tvárí šoubiznisu následky, Zdena Studenková (66), naopak, výrazne schudla a omladla aj o dve desaťročia.

Napriek tomu, že o veku herečky Zdeny Studenkovej kolujú na známej satirickej stránke Zomri mnohé štipľavé komentáre, umelkyňa si z toho rozhodne ťažkú hlavu nerobí, ba čo viac ešte sa na tom aj dobre baví. A má prečo, veď v zrelom veku s prehľadom konkuruje mladším kolegyniam. Na vizáži si dáva poriadne záležať, pretože podľa vlastných slov je staroba neúprosná a človek s ňou musí bojovať. „Je to dennodenná práca,“ pravidelne zdôrazňuje a k tomuto tvrdeniu zväčša pridá ďalší argument. „Som na očiach verejnosti, ktorá nie je zvedavá na neudržiavanú paniu.“

O vzhľad sa teda príkladne stará, a ako viackrát s humorom priznala, nie je to lacná záležitosť. Len pred pár dňami členka Činohry SND prekvapila neuveriteľnou formou. Prijala pozvanie do zábavného kvízu Záhady tela, ktorý sa nakrúcal v ateliéroch v Mlynskej doline a bude súčasťou jesennej programovej štruktúry na Jednotke. Umelkyňa dorazila v ranných hodinách, aby sa zverila do rúk profesionálnemu tímu, pozostávajúcemu z mejkapového artistu a vlasovej stajlistky. Výsledná vizáž následne dokonale podčiarkla herečkin mladistvý zovňajšok. Ten je výsledkom pravidelnej starostlivosti o pleť, ale aj návštev známej estetickej kliniky, ktorej je Zdena už niekoľko rokov verná, a nebojí sa to verejne priznať.

Viackrát sa v súvislosti so svojím výzorom stretla s tvrdením, že skrášľovacie zákroky podstupuje kvôli mladšiemu partnerovi. Nie je to však pravda. „V prvom rade to robím kvôli sebe, až potom kvôli nemu,“ uviedla veci na pravú mieru. Herečka sa v ten deň navyše ukázala v dlhých červených šatách, ktoré zvýraznili jej podstatne štíhlejšiu figúru. V domácom „fitku“ na sebe v čase pandémie pravidelne pracovala. „Každý deň bicyklujem 45 minút na ‚stacionári‘ s tým, že si pri tom púšťam na iPade filmy alebo seriály,“ prezradila tajomstvo svojej štíhlej línie. Okrem cieleného pohybu si vylepšovala kondíciu povinnosťami okolo domácnosti.

„Kúpila som si vapku a ‚vyvapkovala‘ som celú terasu, upratovala som, nasadila som bylinky, umyla okná, upratala skrine, piekla som, ale toto sa nedá robiť dookola,“ priznala. Žena do koča aj do voza je dôkazom toho, že okrem starostlivosti o vzhľad sa ukážkovo postarala o zveľadenie príbytku, ako aj o milovaného partnera. V čase karantény sa v kuchyni zvŕtala s ešte väčším oduševnením, až sa Braňo Kostka (49) na sociálnych sieťach kamarátom a známym posťažoval, že ju musí brzdiť. Nešlo však o sťažnosť, rozhodne ho viacchodová večera či chutný zákusok neurazili, no následne musel nadmernú energiu spáliť buď pri behu, alebo na bicykli v lese.

Článok pokračuje na ďalšej strane.

Len ochutnať!

Nafukovacie nohavice či miniatúry jedla... Spestrite si deň poriadnou dávkou bizarností

Populárne články
Diana Mórová

Herecká diva DIANA MÓROVÁ: Kto boli jej osudoví muži a prečo tak dlho tajila vzťah s Mokrým?

KAROL DUCHOŇ na snímke z roku 1979 so svojou mamou OĽGOU a dcéru DANKOU.

Krivda z detstva: Rodičia KAROLA DUCHOŇA museli atraktívny byt prenechať papalášom

Ilustračná snímka

Veštila som a moje predpovede sa plnili. No stalo sa čosi nevysvetliteľné

Tereza Mašková

Víťazka Superstar si splnila sen: TEREZA MAŠKOVÁ nahrala titulnú pieseň k novej rozprávke

Podnik, kde sa ženil predseda poslaneckého klubu za OĽANO MICHAL ŠIPOŠ, sa na sociálnej sieti pochválil, akí prominentní hostia sa u nich zabávali. Politikom však urobil medvediu službu – bavili sa bez rúšok.

Ruka hore, rúška dole: Poznáme detaily zo svadieb známych politikov

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zatvorené fľaše kradnú priestor. Je to pravda?

Zobraziť viac
Diskusia