Miroslav Žbirka nás navždy opustil vo veku 69 rokov. Smútia za ním celé Slovensko, no predovšetkým jeho najbližší. Manželka Katka a jeho tri deti.

Niekoľkonásobný zlatý slávik Miro Žbirka vstúpil po prvý raz do chomúta už ako 20-ročný. S manželku Helgou sa im narodila dcéra Denisa. Keď mala 13 rokov, Meky odišiel od rodiny, aby sa mohol venovať muzike. A ako sa spevák viackrát vyjadril, dlho si to vyčítal. Práve pre dcéru Denisu v roku 1974 zložil skladbu Deni. Jeho najstaršia dcéra, ktorú má s exmanželkou Helgou, sa vo februári 2008 vydala za Petra Vrbického a krátko po svadbe im šťastie prialo a narodila sa im dcérka. Dievčatku dali meno Zara.

Napriek všetkému, Mekyho druhá manželka Katarína Žbirková, s ňou mala pekný vzťah. Stretli sa aj na Mekyho krste v roku 2018. Na ten vtedy prišla aj s Mekyho vnučkou Zarou. S druhou manželkou Katkou Žbirkovou mal Meky dve deti. Davida (27) a Lindu (31). Kým Dávid ide v šľapajách slávneho otca a tiež sa venuje muzike, Linda je učiteľka v materskej škole a hudbou sa vôbec neživí. Mladá Žbirková sa však v bežnom živote k svojmu populárnemu priezvisku nepriznáva. Dôkazom môže byť jej zmenené meno na sociálnych sieťach, na ktorých vystupuje ako „Linda Hofmanová“.

FOTOGRAFIE MEKYHO DETÍ NÁJDETE V GALÉRII

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Diskusia