Šoubiznis

Syn sa ju pokúsil zbaviť svojprávnosti, manžel majetku. „Cítim sa na 30 rokov,“ hovorí 91-ročná Gina Lollobrigita

22.5. 2019 14:05
V mladosti patrila medzi najkrajšie európske herečky.
V mladosti patrila medzi najkrajšie európske herečky.
Zdroj: Profimedia
Šoubiznis

Syn sa ju pokúsil zbaviť svojprávnosti, manžel majetku. „Cítim sa na 30 rokov,“ hovorí 91-ročná Gina Lollobrigita

22.5. 2019 14:05
V mladosti patrila medzi najkrajšie európske herečky.
V mladosti patrila medzi najkrajšie európske herečky.
Zdroj: Profimedia

Oblieka sa do šiat pestrých farieb, nosí topánky na vysokom podpätku, nápadne sa líči, obľubuje extravagantné šperky a jej 31-ročný manažér ju láskyplne oslovuje víla. Gina Lollobrigita (91) vie, ako si užívať život s mladými mužmi po boku.

Talianska Marilyn Monroe či Mona Lisa 20. storočia, ako ju nazývajú, prežívala na filmovom plátne drámy s mužmi, jej súkromný život a hlavne milostné avantúry sú tiež dobrým námetom na kinotrháky.

Vzťah mala údajne aj s kubánskym vodcom Fidelom Castrom, stretli sa v roku 1974, on však svojho času vyhlásil, že išlo iba o platonickú lásku. Ona zase potvrdila, že sa k nej správal ako ku kráľovnej.

Vydatá síce bola iba raz, v roku 1949 si vzala za manžela slovinského lekára Milka Skofiča. Ten sa vzdal lekárskej praxe a stal sa jej manažérom. V roku 1957 sa im narodil jediný syn Milko. Pár sa rozviedol v roku 1971.

Odvtedy o nej svetové médiá s určitou dávkou posmešnosti píšu, že filmová diva síce starne, ale muži po jej boku, naopak, mladnú. Otázne je, či je v tomto prípade magnetom šarm a charizma herečky, alebo jej majetok, ktorý zahŕňa aj nehnuteľnosti po celom svete vrátane vily v Monte Carle, sídla v Ríme a niekoľkých nehnuteľností na Sicílii. Hodnota jej majetku sa odhaduje na viac ako 35 miliónov eur.

Je namieste podotknúť, že talianska herečka vie byť aj štedrá. Napríklad v Ženeve ponúkala v dražbe niekoľko najkrajších klenotov zo svojej zbierky v hodnote niekoľkých miliónov eur. Časť zisku putovala na výskum kmeňových buniek, ktoré by mohli vyliečiť nejedno ochorenie. Aukcia Sotheby’s priniesla dvojnásobný zisk oproti očakávaniam, za šperky kupujúci zaplatili spolu 3,8 milióna eur.

Mladí a veľkorysí

A vyzerá to, že svoju štedrosť nedrží na uzde ani v prípade mužov. Jej 31-ročný osobný manažér Andrea Piazzola veľmi rád na sociálnych sieťach zverejňuje snímky na palube jachty alebo jazdiac na luxusných autách a motocykloch.

Dnes má po boku osobného manažéra, ktorý by vzhľadom na jej vek mohol byť jej vnukom.
Dnes má po boku osobného manažéra, ktorý by vzhľadom na jej vek mohol byť jej vnukom.
Zdroj: Profimedia

Príťažlivý Andrea začínal u herečky najprv ako osobný šofér, Lollobrigida mu však natoľko dôveruje, že už 10 rokov pôsobí ako jej osobný manažér.

„Andrea je veľmi dobrý a schopný chlapec. Tie reči a všetko, čo sa mi deje, je spôsobené peniazmi a chamtivosťou niektorých ľudí, ktorí chcú mať moje dedičstvo,“ obhajuje mladého muža.

Nie tak dávno sa však zbavila iného mladého muža, ktorý si zrejme brúsil zuby na jej majetok. Ešte v roku 1984 sa na večierku v Monte Carle zoznámila so španielskym podnikateľom. On mal 23 rokov, ona 57. Hlavne talianske médiá prinášali správy o vášnivej láske, herecká diva nešetrila slovami chvály. Povestná iskra medzi nimi vraj preskočila hneď na prvom stretnutí.

„Vždy som mala slabosť na mladších mužov. Nemajú komplexy a sú veľkorysí,“ priznala úprimne.

Vzťah údajne trval celých 22 rokov. Herečka zažila šok, keď v roku 2013 zistila, že je vlastne vydatá celé 3 roky bez toho, že by o tom čo i len tušila. Javier Rigau sa s ňou vraj oženil v kostole barcelonského arcibiskupstva, nevesta však bola zastúpená inou ženou.

Filmová diva celé roky tvrdila, že ženích zneužil plnú moc, ktorú podpísala pred notárom kvôli niečomu úplne inému. Reči o veľkej láske nabrali úplne iný kurz, Lollobrigida vyhlasovala, že hoci s Javierom spolu cestovali po svete, vždy spávali v oddelených miestnostiach.

O potvrdenie neplatnosti sobáša sa pokúšala aj na súde, no neúspešne. Až sám pápež jej vyhovel, pred pár týždňami zneplatnil sobáš odvolávací vatikánsky súd. Niekdajší sexsymbol fakt, že je opäť slečnou, privítal s veľkou radosťou.

Silné matky

Priveľká koncentrácia mladých mužov v tesnej blízkosti Giny Lollobrigidy spôsobuje vrásky na čele jej jedinému synovi. Zašiel dokonca tak ďaleko, že sa pokúsil zbaviť svoju matku svojprávnosti, aby mohol spravovať jej veľký majetok. Jeden z jeho argumentov znel, že matku nemohol vidieť celé 2 roky, pretože mu to znemožňoval mladý osobný manažér herečky. Na súde však neuspel.

Vyzerá to však, že talianska diva má v hlave napriek vysokému veku veľmi jasno.

„Synovi som celý život pomáhala. Bohužiaľ, nie je taký silný ako ja, nezdedil môj charakter. Moji rodičia ma milovali a naučili, čo je odvaha, česť, po nich som zdedila silnú vôľu a zmysel pre povinnosť. Môj syn však nikdy v živote nepracoval. My Taliani svoje deti príliš rozmaznávame a to im škodí. Talianske matky sú také silné, že sa talianski muži držia ich sukne, dlho, veľmi dlho,“ takto vyjadrila svoje sklamanie.

Maskuje sa

Gina Lollobrigida dnes už nenakrúca. Schovala sa za vysoké múry svojho domu, aby sa mohla v pokoji venovať sochárstvu. Jej ďalšou vášňou je fotografovanie. Na to, aby mohla vyrážať kvôli tejto záľube do prírody, si musí zaobstarávať rafinované oblečenie, aby ju nikto nespoznal.

Účinkovala vo viac ako 60 snímkach, do sveta filmu a slávy prerazila v roku 1952 po boku Gérarda Philipa vo filme Fanfán Tulipán. Aj úloha Esmeraldy v roku 1956 po boku Anthonyho Quinna bola jej obrovským úspechom. Zaskvela sa však i v spoločnosti takých hercov ako napríklad Humphrey Bogart či Sean Connery.

O umelkyni, ktorá zvádzala mužov veľkými mandľovými očami, osím pásom, bujným poprsím a ženskými bokmi, aktuálne nakrúcajú v Los Angeles životopisný dokument s názvom Posledná diva.

Zdá sa, že o herečke, ktorá patrila hlavne v 50. a 60. rokoch k tým najkrajším v Európe, budeme ešte čo-to počuť a určite to nebudú správy o jej pokojnom dôchodku. Dlhovekosť má v génoch, napríklad jej stará matka zomrela ako 113-ročná, bola najstaršou Taliankou a až do smrti mala jasnú myseľ.

„Cítim sa na 30 rokov a pozerám sa do budúcnosti,“ vyhlásila Gina Lollobrigida nedávno.

Sobáš so španielskym podnikateľom anuloval vatikánsky súd.
Sobáš so španielskym podnikateľom anuloval vatikánsky súd.
Zdroj: Profimedia
Poslať emailom
Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Populárne články
Herečka Sarah Hyland

Vo filme romantika, v realite dráma. Herečka Sarah Hyland už prekonala 16 operácií!

Turecký lietajúci automobil Cezeri.

Turecko šokovalo na technologickom festivale: Predstavujeme vám náš lietajúci automobil!

Založila konferenciu SUPERfeel, ktorá prináša ženám priestor na vzdelávanie a ďalšiu motiváciu.

Ivana Kičikoleva našla počas liečby vážnej choroby zmysel života: Som rada, že sa mi to stalo

Farmár z okresu Krupina nám ukazuje, ako mu diviaky zničili úrodu. Ak štát nezačne konať, úplne skončí s pestovaním poľnohospodárskych plodín.

Desať ton zdravých zemiakov musel vyviezť na hnojisko. Farmár čakal pomoc od štátu, tá neprišla

Karolína Chomisteková

Chomisteková končí na poste riaditeľky Miss Slovensko: Vystrieda ju tento mladík!

Vedeli ste

Vo vode sa scvrkáva koža.

Zobraziť viac