Princ Harry (36) spolu so svojou manželkou Meghan (39) odmietli formálny titul pre svojho dvojročného syna Archieho. Podľa ich názoru, titul navrhnutý kráľovskou rodinou by ich syna zosmiešňoval!

Vojvodcovia zo Sussexu sa oficiálne vyjadrili k novému plánu princa Charlesa (72), ktorého cieľom je zúžiť britskú monarchiu iba na klúčové osoby hneď, ako sa stane kráľom. Podľa britského denníka The Telegraph Harry a Meghan odmietli formálny titul pre ich dvojročného syna Archieho. V ich očiach vnímajú titul navrhnutý princom Charlesom za ponižujúci!

Hlavným dôvodom rozruchu sa stal titul grófa z Dumbartonu. Dumbarton je historické škótske mesto s kráľovským zámkom zo stredoveku. Harry a Meghan tento titul odmietli práve kvôli názvu mesta, v ktorom sa nachádza anglické slovíčko dumb. Dumb v preklade znamená hlúpy a Archieho rodičia sa prirodzene báli, že by takýto titul v budúcnosti viedol k šikane a zosmiešňovaniu!

Navyše sa verejnosť domnieva, že vojvodcovia zo Sussexu ani nemajú záujem o žiadne formálne tituly pre svojich potomkov. Vo svojej snahe dištancovať sa od kráľovskej rodiny by nedávalo zmysel, keby sa pár snažil vydupať akýkoľvek titul pre svojho syna Archieho či len nedávno narodenú dcérku Lilibet.

POZRITE SI GALÉRIU MALÉHO ARCHIEHO: NEBUDETE VERIŤ, AKO UŽ VYRÁSTOL
Diskusia