Druhou najstaršou filmovou prehliadkou v Európe je Medzinárodný filmový festival Karlove Vary (KVIFF). Jeho 56. ročník sa v tomto roku bude konať 1. až 9. júla.

Cenu prezidenta KVIFF, ktorá je určená pre výrazné osobnosti českej kinematografie, získa herec, dramatik, scenárista a režisér BOLEK POLÍVKA (72). V roku 1972 spoluzaložil divadlo Husa na provázku, v roku 1993 si v Brne založil vlastné Divadlo Bolka Polívky.

Patrí k najvýraznejším predstaviteľom českej i svetovej pantomímy, pričom sa inšpiroval klauniádou, commediou dell’ arte aj filmovou groteskou. Za stvárnenie postavy farára Holého vo filme Zapomenuté světlo získal Českého leva, druhú takúto cenu dostal za rolu vo filme Jana Hřebejka Musíme si pomáhat.

Bolek Polívka, Chantal Poullain a ich syn Vladimír
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CX0aoEyrR-l/

Je otcom šiestich detí, pričom je známy výrokom, že každému svojmu dieťaťu dožičil luxus mať vlastnú matku. Herectvu sa venuje syn Vladimír, ktorého matka je francúzska herečka Chantal Poullain. Dcéra Anna Polívková, ktorej matka je herečka Evelyn Steimerová, je takisto herečka. Bolek Polívka je na oboch potomkov veľmi pyšný a stále to dáva aj najavo. Zároveň dokáže byť kritický s patričnou dávkou humoru.

Pre český Blesk napríklad opísal scénu, keď prišla jeho dcéra na skúšku zo zvyškami alkoholu v tele. „Skúšali sme v Bratislave Kupca benátskeho a ona hrala moju dcéru. Keď prišla, bola evidentne po nejakom flámiku. Povedal som jej: Anička, si vo veku, keď ten flám na tebe začína byť vidno.“

VIAC FOTO BOLKA A JEHO DETÍ NÁJDETE V GALÉRII
Diskusia