Švédi netrpezlivo čakajú na zverejnenie audítorskej správy z kráľovského dvora za rok 2021. Koľko daňových poplatníkov stojí kráľovská rodina, bude známe v apríli.

Verejnosť je hlavne zvedavá, koľko peňazí plynie princeznej Madeleine (38), v poradí tretiemu dieťaťu švédskeho kráľa. Odkedy totiž princezná Madeleine žije so svojou rodinou – s manželom a troma deťmi, v USA, pravidelne čelí kritickým hlasom z domova. Geografická vzdialenosť od Švédska jej umožňuje len obmedzene plniť úlohy členky kráľovskej rodiny. Zdá sa však, že Madeleine má v pláne, ako sa povie, sedieť na dvoch stoličkách.

Nedávno švédska kráľovská rodina zverejnila nové aktuálne portréty členov rodiny vrátane Madeleine. Švédske médiá pripomínajú, že princezná naposledy pracovala pre Švédsko vlani v lete, keď počas rodinnej dovolenky vo vlasti nadviazala virtuálny kontakt s predstaviteľmi provincií Hälsingland a
Gästrikland, aby sa ich opýtala na dôsledky pandémie. Kráľovský dvor reaguje na kritiku okrem iného vyhlásením, že princezná Madeleine ďaleko od domova nezaháľa a pracuje napríklad pre medzinárodnú organizáciu World Childhood Foundation, ktorú v roku 1999 založila jej matka kráľovná Silvia.

VIAC FOTO KRÁSNEJ PRINCEZNEJ NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia