Hoci sa talentovanému Sväťovi Malachovskému (49) začalo po pandémii v práci opäť dariť, v súkromí spolu s rodinou chystá kroky na očistenie svojho mena.

Rodinu Malachovských dnes mnohí registrujú najmä vďaka opernému spevákovi Martinovi (54), jeho manželke Ivete (56) a posledné roky aj prostredníctvom Martinovho brata Sväťa. Treba však povedať, že dobré meno tejto rodine robil dávno predtým otec bratov Malachovských národný umelec Ondrej Malachovský (†81), ktorý patril k najvýznamnejším basistom slovenskej opernej histórie. Napriek tomu, že nepochádzal z rodiny s finančnými prostriedkami, jeho talent a tvrdá práca presvedčili ako odborníkov, tak aj milovníkov opery.

Minulosť. Bratia MALACHOVSKÍ s rodinami v spoločnosti rodičov – národného umelca ONDREJA MALACHOVSKÉHO a manželky MARTY.
Zdroj: Archív NMH

Zaujímavosťou je, že zostal verný domácemu publiku (s výnimkou úspešného trojročného angažmánu v Kolíne nad Rýnom a príležitostného hosťovania). Nebolo to však pre nedostatok príležitostí, pretože už po krátkom pôsobení na doskách SND prišla ponuka z viedenskej Štátnej opery na Gounodovho Mefista. Vtedy umelec lákavú rolu odmietol, čo po rokoch odôvodnil takto: „Viem, iný by po tom chňapol. Mojím princípom však je – ak niečo nemá byť z každej strany tip-top, tak pardon, radšej nie.“ Rozhodla umelcova nedostatočná znalosť francúzskeho jazyka a neskôr víťazila previazanosť na vlasť a milovanú rodinu. Tú mala pod palcom jeho manželka Marta (†74), ktorá po ťažkej a krátkej chorobe zomrela na jeseň 2016.

FOTKY K ČLÁNKU NÁJDETE V GALÉRII...

Približne v rovnakom čase si Sväťo Malachovský začal zariaďovať nový život po boku herečky Petry Molnárovej (35). Zároveň priznal, že mu je v ťažkých chvíľach oporou, pretože mamina strata ho veľmi zasiahla. Mimochodom, práve Marta Malachovská medzi ním a bratom Martinom vypestovala silný bratský vzťah. V umeleckom svete Sväťa od detstva nikto nevolá inak ako Teo. „Prišiel s tým vlastne môj brat. Jemu naša mamina, keď sme ešte boli deti, porozprávala príbeh bratov Thea a Vincenta van Gogha. To je nádherný príbeh bratskej lásky. Vincent van Gogh bol fantastický maliar, ale celý život sa mu nedarilo predávať svoje obrazy. Jeho brat Theo van Gogh ich potajomky kupoval, hovoril mu, že sa predávajú, a takto mu pomáhal, lebo on niekedy naozaj nemal ani čo do úst… Tento vzťah nám mama dávala za príklad. Hovorila o tom, aký môže byť vzťah medzi bratmi krásny, a na základe neho ma odmalička môj starší brat volal Teo,“ vysvetlil nedávno v podcaste Marakua kamarátom a kolegom Michaele Majerníkovej (42) a Štefanovi Martinovičovi (39) samotný Sväťo.

Pokračovanie na ďalšej strane...

Diskusia