Kontroverznú Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza posledný septembrový pondelok v skorých ranných hodinách zadržali v ich byte v Bratislave. Do väzby napokon nejdú.

Manželov Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného vypočúvali v stredu na súde v Pezinku.  Na miesto ich priviezla policajná eskorta približne o 16:30, no každého samostatne, v dvoch rozdielnych vozidlách.  Reného následne odviezli z výsluchu naspäť do CPZ krátko po pol siedmej večer, Zuzana odchádzala do CPZ ako posledná o 18:58.

Od pondelka bola v tom istom oblečení, bez možnosti teplej sprchy, čo by na psychike určite nikomu nepridalo. Sudca Peter Pulman si však chcel nechať noc na premyslenie a dnes rozhodol o tom, či vyhovie návrhu prokurátora, ktorý podal návrh na väzbu influencerky, jej muža a ďalších osem ľudí. Zuzana prišla na súd do Pezinku o 14:53. Tri minúty po nej doviezli jej manžela Reného. 

Verdikt je nasledovný: Zuzana Strausz Plačková a René Strausz do vyšetrovacej väzby nejdú. Naplnili sa slová ich advokáta Martina Pohoveja. Obvinení budú trestne stíhaní na slobode. Plačková od začiatku svoju vinu razantne odmietala. ,,Ja som nevinná, takže... A toto je proste bežný postup. Nemám k tomu viac čo povedať. Ja som si vedomá svojej neviny. Samozrejme, že som o drogách nevedela. Myslíte si, že pri tom, čo ja zarobím z normálneho legálneho činu, že mi je za potreby robiť s drogami? Veď to je úplne nezmysel a výmysel!" tvrdila a vyjadrila sa aj na margo manžela Reného.

FOTOGRAFIE ZO ZÁSAHU NAKA NÁJDETE VA GLÉRII

Zdroj: Plus JEDEN DEŇ

Diskusia