Boris Becker si v piatok vypočul krutý verdikt po tom, ako ho uznali vinným z nelegálnej manipulácie s peniazmi po vyhlásení bankrotu v roku 2017. Maximálne mu hrozilo sedem rokov odňatia slobody.

Šesťnásobný grandslamový šampión, 54-ročný Becker, bol obvinený zo zatajenia miliónov libier vrátane dvoch wimbledonských trofejí, aby sa vyhol plateniu svojich dlhov, informuje TheSun. Becker v piatok ráno prišiel na súd v pruhovanej kravate vo wimbledonských farbách - fialovej a zelenej. Keď vchádzal do budovy, vyzeral skleslo a unavene.

Na bývalú svetovú jednotku bol 21. júna 2017 vyhlásený konkurz pre nesplatenú pôžičku vo výške viac ako 3 milióny libier na jeho majetok na španielskej Malorke. Tvrdil, že spolupracoval so správcami, ktorí mali za úlohu zabezpečiť jeho majetok, dokonca ponúkol svoj snubný prsteň a povedal, že konal na základe rady odborníkov. Začiatkom tohto mesiaca však bol bývalý nemecký tenista, ktorého počas celého procesu podporovala jeho partnerka Lilian de Carvalho Monteiro, uznaný vinným zo štyroch obvinení - išlo o odstránenie majetku, dva prípady nezverejnenia majetku a zatajenie dlhu. Celkovo sa snažil pred veriteľmi ukryť 2 milióny libier. V piatok Beckera londýnsky súd Southwark Crown Court odsúdil na dva a pol roka väzenia. Becker musí okamžite nastúpiť na výkon trestu, hoci vinu popiera a proti verdiktu sa môže odvolať, upozornila TASR.

Jeho právnik Jonathan Laidlaw žiadal miernejší trest s tým, že bývalý tenisový profesionál "nemá doslova nič". "Nie je to nič iné ako tragédia. Jeho pád nie je len pádom z nemilosti, je to verejné poníženie tohto človeka," vyhlásil Laidlaw pred súdom. "Je to úroveň, ktorej pravdepodobne nikdy nebude čeliť žiadny iný bankrotár v tejto krajine. Toto konanie zničilo jeho kariéru a úplne ukončilo akékoľvek vyhliadky na získanie príjmu. Jeho povesť je v troskách. Bude sa musieť spoliehať na dobročinnosť iných." Becker súdu povedal, že jeho kariérne príjmy vo výške 38 miliónov libier pohltil drahý rozvod s jeho prvou manželkou Barbarou Beckerovou.

Becker mal len 17 rokov, keď sa v roku 1985 stal najmladším wimbledonským šampiónom vo dvojhre a prvým nenasadeným hráčom, ktorý zdvihol trofej v All England Clube.

FOTO BORISA BECKERA TESNE PRED ROZSUDKOM NÁJDETE V GALÉRII...
Diskusia